Zavrieť

Porady

Musi manžel pri podpise zmluvy o kupe zahrady?

Ako mám postupovať, ak chcem kúpiť záhradu s chatou. Som vydatá, musí byť manžel pri podpise zmluvy? Je dlhodobo mimo bydliska.
Naposledy upravil ivka70 : 02.09.19 at 10:06
misoft Podľa môjho názoru - nie je to potrebné.
P.S. Predával som pozemok s garážou mojich rodičov - kupec bol ženatý a kupoval to sám. Ovšem - všetko čo sa nadobudne počas manželstva spadá do BSM. Takže i tá záhradka s chatou - ak ju kúpiš sama (za spoločné peniaze) bude patriť do BSM.
ubike áno, to mi je jasné, išlo mi o tú kúpu, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň, podpis samotný nie - ale súhlas sa vyžaduje.. Ak by ste chatu kúpili bez súhlasu manžela, manžel by sa mohol domáhať neplatnosti právneho úkonu.

    Zákon teda podpis na zmluve vyslovene nevyžaduje, ale na vylúčenie akýchkoľvek pochybností je vhodné, aby tam bol - aj na ochranu predávajúceho.

    Občiansky zákonník § 145

    (1) Bežné veci týkajúce sa spoločných vecí môže vybavovať každý z manželov. V ostatných veciach je potrebný súhlas oboch manželov; inak je právny úkon neplatný.

    (2) Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločných vecí sú oprávnení a povinní obaja manželia spoločne a nerozdielne.

    Musi manžel pri podpise zmluvy o kupe zahrady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.