Zavrieť

Porady

Kápia

Poprosím, pridajte mi sem nejaký recept na zaváranú kápiu v oleji a tiež som zo srandy zasadila na balkón "baranie rohy" štipľavé aj neštipľavé, také 18 centimetrové a neviem , čo s nimi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Ja zavaram ako uhorky, svoj klasicky vyskusany nalev. Do kapie som na vrch 3-dcl flasticky pridala asi 1 cajovu lyzicku oleja. Sterilizujem asi 20 min.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    jess
    Poprosím, pridajte mi sem nejaký recept na zaváranú kápiu v oleji a tiež som zo srandy zasadila na balkón "baranie rohy" štipľavé aj neštipľavé, také 18 centimetrové a neviem , čo s nimi.
    Aj baranie rohy zaváram. Nálev pripravujem s pomôckou "DEKO". Sú výborné. Dávam ich do 3 Dl pohárov.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Melnick
    Aj baranie rohy zaváram. Nálev pripravujem s pomôckou "DEKO". Sú výborné. Dávam ich do 3 Dl pohárov.
    Aj mne by sa hodilo dať to do 3dcl pohárov, ale ako iich ohnem, keď sú dlhé cca 16-18cm ?

    Niekde som čítala, že sa má dať paprika na 5 minút do horúcej vody a že potom sa dá "tvarovať". Nechcem mať však z papriky blato.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Surovo ich tam naládujem. Neboj oni sa ohnú,sem tam sa jedna zlomí,ale doteraz som sa nezúčastnila žiadnej výstavy zaváranín,takže mi to nevadí.
    moja mama najprv robí nálev podla nakladača pridať jeden a pol deci oleja cukor podla chuti. dáme variť ked zovrie vložiť papriku na na dve minúty aby paprika stratila farbu a hned vybrať.uložiť do pohárov a zaliať horúcim nálevom ked máme všetky papriky uvarené.dáme do suchého tepla

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    dermadena
    moja mama najprv robí nálev podla nakladača pridať jeden a pol deci oleja cukor podla chuti. dáme variť ked zovrie vložiť papriku na na dve minúty aby paprika stratila farbu a hned vybrať.uložiť do pohárov a zaliať horúcim nálevom ked máme všetky papriky uvarené.dáme do suchého tepla
    Aj ja tak zaváram kapie, len s tým rozdielom, že do nálevu pridám aj na prúžky pokrájanú cibuľu a potom to aj s nálevom prilievam na papriky. Pre mňa je to lepšie, že sa dá do pohára uložiť viac paprík a tá cibuľa tomu dáva inú príchuť.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Ja som si našla nálev na internete ... na kozí rohy... je super. Medzi baranie rohy dávam aj karfiol aj kápiu... robím takú zmesku. Výborne to chutí aj vyzerá.
    www.labuznik.com

    belanicka je offline (nepripojený) belanicka

    belanicka
    A este ked sa tam prida aj na kolieska nakrajana mrkva,je to super,a ked su aj male dubaciky.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Lenuška
    Ja som si našla nálev na internete ... na kozí rohy... je super. Medzi baranie rohy dávam aj karfiol aj kápiu... robím takú zmesku. Výborne to chutí aj vyzerá.
    www.labuznik.com
    je nutný ten sacharín ????...po prvé neviem, čo to je a po druhé, neviem na čo to je ?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jess
    je nutný ten sacharín ????...po prvé neviem, čo to je a po druhé, neviem na čo to je ?
    Sacharin je náhrada cukru, ktorú používajú hlavne diabetici.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    niečo také sa mi zdalo....ale v tom recepte píšu aj cukor, aj sacharín, tak ma to zmiatlo

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jess
    Aj mne by sa hodilo dať to do 3dcl pohárov, ale ako iich ohnem, keď sú dlhé cca 16-18cm ?

    Niekde som čítala, že sa má dať paprika na 5 minút do horúcej vody a že potom sa dá "tvarovať". Nechcem mať však z papriky blato.

    Ja som taký dlhý baraní roh jednoducho prekrojila na polovičku a pekne ukladala do pohárov .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.