Zavrieť

Porady

Poskytovanie grantov, nenávratbých podpôr, tlmočenie

caute,
minuleho roku sme zalozili O.Z. s predmetom cinnosti ochrana zivotneho prostedia, rozvoj krajinneho hospodarenia, stavaneho dedicstva, atď. pri vypracovani stanov však sme neuviedli poskytovanie grantov a nenávratných podpôr. Konzultoval som už s viacerymi odbornikmi, jední tvrdili že to netreba uvádzať, že to vyplýva už so samotného právneho štatútu O.Z., iní zas, že bude treba rozšíriť stanovy o tento bod. Ako je to teda?

Ďalší dotaz: keď mám príležitosť vykonávať tlmočnícku činnosť (nie prekladateľskú) v ramci O.Z, tiež to treba uviezť v stanovách? Viem , že fyzická osoba podnikateľ môže vykonávať prekladateľskú činnosť ako registrovaný odborný prekladateľ na MV SR, ale aj ako živnostník v rozsahu voľnej živnosti - tlmočenie a prekladateľstvo. Ako je to u O.Z.?

s pozdravom
Naposledy upravil Tiberio : 03.09.06 at 22:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tiberio
    caute,
    minuleho roku sme zalozili O.Z. s predmetom cinnosti ochrana zivotneho prostedia, rozvoj krajinneho hospodarenia, stavaneho dedicstva, atď. pri vypracovani stanov však sme neuviedli poskytovanie grantov a nenávratných podpôr. Konzultoval som už s viacerymi odbornikmi, jední tvrdili že to netreba uvádzať, že to vyplýva už so samotného právneho štatútu O.Z., iní zas, že bude treba rozšíriť stanovy o tento bod. Ako je to teda? mal by to obsahovať bod o majetku a hospodárení.

    Ďalší dotaz: keď mám príležitosť vykonávať tlmočnícku činnosť (nie prekladateľskú) v ramci O.Z, tiež to treba uviezť v stanovách? Viem , že fyzická osoba podnikateľ môže vykonávať prekladateľskú činnosť ako registrovaný odborný prekladateľ na MV SR, ale aj ako živnostník v rozsahu voľnej živnosti - tlmočenie a prekladateľstvo. Ako je to u O.Z.?

    s pozdravom
    Ja sa prikláňam k tým ,ktorí tvrdia:rozšíriť stanovy.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    k prvej otázke: súhlasím s rozširením stanov
    k druhej otázke:
    podľa mňa by to záviselo od toho, či by bolo to prekladateľstvo v súvislosti s poslanim OZ, ak áno, tak by nebolo nutné rozširovať stanovy(napr. pri vybavovaní grantov alebo peňazí z fondov EU)
    ak by však išlo o prekladateľstvo v rozsahu živnosti, tak to by si muselo OZ založiť živnosť na prekladateľstvo - v podstate už by to bola zárobková činnosť (podnikanie).

    Poskytovanie grantov, nenávratbých podpôr, tlmočenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.