Zavrieť

Porady

prenájom priestorov ,realitna kancelarie chce proviziu,hoci nenasla klienta

Dobry den prajem,pred rokom som podpisal exkluzivnu zmluvu na prenajatie priestorov/kancelarie/ s realitnou kanceláriou, na dobu neurcitu.Presiel rok,priestory niesu prenajate a teraz ked som chcel exkluzivitu a zmluvu na dobu neurcitu zrusit,tak realitna kancelaria stym nesuhlasi,vyhrazaju sa mi,ze musim zaplatit zmluvnu pokutu a ze nemozem ,zmluvu zrusit. je toto vôbec mozne??Ved ja nemozem vo svojom vlastnom priestore robit nic,lebo oni ho maju na ponukanie?/povedal som,ze si tam idem urobit byt.Nesuhlasia,ze oni maju priestor exkluzivne na dobu neurcitu,na ponujkanie do prenajmu ako realitka. Poradte mi co spravit,ist na policiu,zavolat televiziu a zverejnit meno realitky? Prosim o naozaj odbornu radu.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak zmluvu nezrušíš, neodstúpiš od nej, ale dáš riadnu výpoveď a počkáš na uplynutie výpovednej lehoty, pokutu platiť nebudeš. Pri výpovedi nemusíš uvádzať dôvod. Pozri občiansky zákonník:

    § 582 Výpoveď
    (1) Ak je dojednaná zmluva na dobu neurčitú, ktorej predmetom je záväzok na nepretržitú alebo opakovanú činnosť, alebo záväzok zdržať sa určitej činnosti alebo strpieť určitú činnosť a ak zo zákona alebo zo zmluvy nevyplýva spôsob jej výpovede, možno zmluvu vypovedať v lehote troch mesiacov ku koncu kalendárneho štvrťroka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Geronimo99 Tak toto ak je pravda,tak je potrebne ihned teraz to napisat a poslat do konca septembra a uz v januari mam pokoj od nich?Dakuejm Vam moc pekne vsetkym,tak skusim nato ist tak,ako pisete
    Geronimo99 da sa sem pridat obrazok,ja to sem kludne odfotim bez nazvu realitky a udajov o tej adrese a nazve miesta,kde to je. Viacmenej ,toto je spinavost poriadna,stalo by to zato upozornit verejne cez noviny a spravy v TV,naco si ma obycajny clovek dat pozor pri prenajme bytu,alebo prestorov v baraku,cez realitku.Lebo ten majitel realitky nam spravil peklo zo zivota.
    Mária27 využívajú to, že ľudia nepoznajú všetky paragrafy v zákonoch
      zbaliť
    Geronimo99 rozumies tomu trosku? Ak preposlem zmluvu,kde odstranim nazov realitky,tak by bolo mozne nejak poradit?Dakujem pekne,ved som rukojemnik vo vlastnom dome,nemozem prenajat ,ani prerobit priestor,lebo oni nikoho nenasli.((

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nesuhlasia,ze oni maju priestor exkluzivne na dobu neurcitu,
    " Obsah exkluzívnej zmluvy:
    ...
    ...
    Chýbať nesmie dĺžka trvania zmluvy, teda dátum, do ktorého je spoločnosť na základe zmluvy oprávnená a poverená v danom obchode zastupovať klienta. "

    To znamená presný dátum.
    Exkluzivita sa spravidla dáva na 2-6 mesiacov...potom sa môže (nemusí) predlžiť.

    Je nemysliteľné, že ak by k predaju v tejto dobe nedošlo, tak by sa exluzivita pretiahla na roky - doba neurčitá.

    Zmluva sa dá zrušiť vždy...síce niekedy ale s tou pokutou.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Geronimo99 ak mas mail,poslem na mail a porad
    Tweety Tu sa radí verejne.
    buchač Mail síce mám...a nie jeden.

    Ale šak existuje predsa Google, študuj...alebo sa poraď s právnikom.
      zbaliť

    prenájom priestorov ,realitna kancelarie chce proviziu,hoci nenasla klienta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.