Zavrieť

Porady

pre a proti živnosti

Chcela by som Vás poprosiť o radu, spisujem pre a proti prečo sa rozhodúť pre živnosť, vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Je to otázka podaná dosť všeobecne. Mohli ste bližšie uviesť o aký druh podnikania by išlo. Ja osobne si myslím, že ak sa človek snaží, môže si finančne polepšiť, oproti zamestnaneckému pomeru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Okrem to že človek si je pri podnikaní pánom svojho času , podnikanie nesie aj riziko ako pre jednotlivca tak aj pre rodinu .To si treba uvedomiť .
    Čiže potrebuje to celého človeka a veľkú dávku trpezlivosti,povinností a zodpovednosti .

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj, mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času, finančné prilepšenie,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu
    Naposledy upravil účtovník 007 : 04.09.06 at 09:36

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5
    Okrem to že človek si je pri podnikaní pánom svojho času , podnikanie nesie aj riziko ako pre jednotlivca tak aj pre rodinu .To si treba uvedomiť .
    Čiže potrebuje to celého človeka a veľkú dávku trpezlivosti,povinností a zodpovednosti .


    Doplním ......no a samozrejme dostatok financiííííí .... ako na rozbeh podnikania tak aj počas podnikania .

    Ale určite netreba od toho očakávať prechádzku ružovou záhradou .

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času, finančné prilepšenie,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu,množstvo papierovania,neprehľadnosť zákonov,

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času,
    finančné prilepšenie,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu
    platenie odvodov SP a ZP
    Naposledy upravil Milan Benka : 04.09.06 at 09:47

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času,
    finančné prilepšenie,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu
    platenie odvodov SP a ZP
    neprehľadnosť zákonov

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času, finančné prilepšenie, robím čo ma baví,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví ...
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ...

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví ...
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ,nedostupnosť úverov pre začínajúcich podnikateľov...

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Milá Eva, myslím si, že nie každý je typ vhodný na podnikanie. Ako vidíš, tých rizík je veľa, ale o tom to asi celé je. Risk je zisk.

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    Poznám aj takých živnostníkov, ktorí pracujú spôsobom "firma vo firme". Klasicky chodia na 8 hodín do inej firmy robiť, len majú na to živnosť, nie sú zamestnanci v pracovnom pomere.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    účtovník 007Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví , financna nezavislost, ked sa dari podniku dari sa i rodine,Clovek robi na seba , resp zamestnanci pracuju prenho, moznost volit priority rozvoja firmy, jeho smerovanie, velmi dobre ked sa na to clovek nepozera len cez peniaze (samozrejme zit z niecoho treba) je vsak vyhra ked je to zaroven i konicek ..
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, predovsetkym v zaciatkoch bez sviatkov, vikendov volneho casu ak ma clovek rodinu je to za 100 ak za nou stoji i rodina a podporuje tazky zaciatok ked zacatie podnikania je vysledkom suhlasu rodiny , riziko pri kolektivnom riadeni firmy napr. rodinou , ze rozdielne nazory sa prenesu i do samotnej rodiny, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ,nedostupnosť úverov pre začínajúcich podnikateľov, v zaciatkoch sa tazko zvyka na to ze vyrobených 100 nie je zisk , je to iba prijem...

    Irena K je offline (nepripojený) Irena K

    Irena K
    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času, robíš čo ťa baví, možno aj finančne prilepšíš
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, podľa toho v čom podnikáš náročnosť získávania nových zákazníkov
    __________________
    a ako by ste sa pozerali na to, keby bol živnostník zastreseny firmov a zivnost mal len kvoli mesacnemu fakturovaniu? tym padom by odpadol stres z porusovania zakonov, firma ma svojich poradcov, úctovnika, ktory je za poplatok ochotny viest jednotlivym pracovnikom uctovnictvo alebo pausalne danove priznanie a má zabezpečenu pracu. co sa tyka odvodov... aj ako zamestnanec si platime odvody, sú nizsie, ale treba si uvedomit ze zamestnavatel plati k hrubej mzde za kazdeho este 38 % na odvodoch, preto nemoze stupat mzda tak rychlo. Zivnostiník si moze zaplatit odvody podla dan. priznania za predch. rok, resp. z minimalky a z príjmu, ktory by mal byt tym pádom vyssi sa moze ku dôchodku pripoistit v komercnej spolocnosti

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Eva Vajdová
    a ako by ste sa pozerali na to, keby bol živnostník zastreseny firmov a zivnost mal len kvoli mesacnemu fakturovaniu?
    Pozrite aj:
    http://www.porada.sk/t31265-zivnostn...tml#post287996

    A najmä:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45

    sedlo je offline (nepripojený) sedlo

    sedlo
    Pre podnikanie:
    si pánom svojho času a svojho konania (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví; nemusíš sa obávať, že ťa šéf bude kritizovať za tvoje iniciatívne správanie, nemáš nadriadených,
    Proti podnikaniu:
    riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ...

    luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

    luzbetka
    kolko môže zarobit dobrovolne nezamestnaný na dohodu aby neplatil odvody do ZP? Alebo má platit 14% z prijmu, ak napr.za mesiac ma 6000,-Sk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.