Zavrieť

Porady

fa

Ahojte, môžete mi poradiť, včera som dostala šok, keď som pozerala doklady, ktoré mi majiteľ doniesol. Bola tam faktúra, vystavená 28.6., ale bola zaplatená v hotovosti 29.6. Neviem čo s tým, či mám podať dodatočné DP k dph alebo ju mám zaúčtovať, že bola prijatá až teraz. Poraďte mi prosím....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja si tiež myslím, že keď bola zaplatená v júni tak by som mala podať za II.Q dodatočné. Keby nebola uhradená, tak by mohla byť za III.Q.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Lenže, ešte ma napadlo, ja tam mám už účtované za júl aj august faktúry, ktoré majú čísla, tak pod akým číslom by som ju mala zaúčtovať, pod posledným alebo poprepisovať všetky fa a tú júnovú medzi ne strčíť?

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Dáš nasledujúce číslo a prilož ak máš obálku o tom, že faktúra prišla neskoro, alebo ak nemáš, tak napíš aspoň poznámku na faktúru.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja na každú faktúru píšem prijatá a dátum. Takže dám nasledujúce číslo a urobím dodatočné za II.Q? Už som sa zľakla, že budem ju musieť vsunúť medzi tie čo už mám za júl a august. dík

    uzana je offline (nepripojený) uzana

    uzana
    Ak ide o DF:

    Podľa par. 51 zákona o DPH( myslím, nemám pri sebe zákon a som v netcafé) mám právo uplatniť si odpočítateľnú daň v tom období, ktorého sa týka alebo v nasledujúcom období. Nie je väzba na účtovníctvo.

    Ak ide o OF:

    jednoznačne dodatočné daň priznanie

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    [quote=uzana]Ak ide o DF:

    Podľa par. 51 zákona o DPH( myslím, nemám pri sebe zákon a som v netcafé) mám právo uplatniť si odpočítateľnú daň v tom období, ktorého sa týka alebo v nasledujúcom období. Nie je väzba na účtovníctvo.


    Je to tam, §51 odsek 2. My sme mesačným platcom a bez problemov si to v podobnom pripade dáme do nasledujúceho mesiaca.

    Kirk

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Urobila som to tak, napísala som že bola doručená v septembri a podľa §51 ods.2. Tak dúfam, že je to dobre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.