Zavrieť

Porady

Navsteva prislusnej pobocky socialnej poistovne

Dobry den, ak ma spolocnost sidlo v Banskej Bystrici - moze navstivit aj inu pobocku socialnej poistovne?Napriklad v Bratislave?Ak ano,preco?Ak nie,preco?Dakujem vopred za vase nazory a skusenosti
5 komentárov     zbaliť
Katy a R hádam by bolo dobré napísať, prečo chce "spoločnosť navštíviť" SP lebo hocikto môže navštíviť aj všetky pobočky ... či?
IrisK Kvoli registracii sro ako zamestnavatela
IrisK Dakujem. Takze bez povolenia prislusnej pobocky do inej pobocky ist nemozem/nevybavia ma - rozumiem tomu spravne?
veronikasad kde budú spracovávané mzdy ?
IrisK V Bratislave
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Navštíviť môžeš, niektoré veci sa však stále vybavujú len na príslušnej pobočke. Dnes ale vybavuješ veci najmä elktronicky.

    Organizačné zložky Sociálnej poisťovne sú Ústredie Sociálnej poisťovne a
    pobočky Sociálnej poisťovne, ktoré sú vecne príslušné na konanie vo veciach sociálneho poistenia a vo veciach starobného dôchodkového sporenia vo vymedzenom rozsahu.

    V § 178 zákona o sociálnom poistení je Vecná príslušnosť pobočky. Pozri tu:
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...3/461/20190901
    IrisK Dakujem.Ide mi len o registraciu sro ako zamestnavatela - ci je mozne urobit aj na inej pobocke ako tej prislusnej.
    veronikasad Je to možné urobiť aj na pobočke kde sa spracováva mzdová agenda.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    o príslušnosti pozri zákon od § 177...
    tuto pripnem k miestnej príslušnosti - toto ťa asi zaujíma ..?
    zze/2003-461/180
    doplním: potrebné info (aj povinnosi zamestnávateľa) - nájdeš na stránke SP
    https://www.socpoist.sk/2077-menu/55359s#Povinnosti
    Naposledy upravil Katy a R : 16.11.19 at 14:55

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš urobiť registráciu aj na pobočke v sídle firmy, ktorá bude spracovávať mzdy. Pri registrácii je možné sa rozhodnuť, či agenda bude vedená na pobočke v sídle firmy, alebo v mieste, kde sa spracovávajú mzdy.

    Robím mzdy dvom firmám, ktoré majú sídlo v Bratislave, pri registrácii prvej mi nepovedali, že je možné agendu viesť v sídle firmy (Bratislave), tak je agenda v PD, druhá má agendu v Bratislave. Registráciu zamestnávatela u oboch firiem som robila v PD.
    IrisK Dakujem velmi pekne,velmi si mi pomohla

    Navsteva prislusnej pobocky socialnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.