Zavrieť

Porady

Vysporiadanie BSM a predaj bytu po vysporiadaní - bude platiť daň z predaja alebo je oslobodený od dane?

Dobrý deň,

chcem predať byt. Najskôr sme ho nadobudli s manželkou spoločne( rok 2014). Po rozvode sme sa dohodli, zobral som si hypotéku, manželku som vyplatil (rok 2018). Teraz, v prípade predaja tohoto bytu, budem platiť daň, ak ho predám, alebo sa na mňa vzťahuje oslobodenie, keďže je to 5 rokov od jeho "prvého" nadobudnutia?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Aj ked na LV je 100% vlastnikom s datumom rok 2018?

    Asi bude rozdiel ci ten posledny zapis nadvazuje na spolocne BSM vlastnictvo, alebo po rozvode je medzi nimi aj zapis 1/2 + 1/2 ...?
    Tweety Veď má tam 2014, či?
    vicktor Vtedy nadobudli spolu.
    Potom v roku 2018 nadobudol ex-manzelkinu polovicu.
    Ci?

    Ja sa s tebou nesporim ze viem lepsie, len sa mi zda ze je tu slabe miesto.
    Tweety Teoreticky by jeho časť mohla byť, len ako je to v praxi?
    anet Ja by som skôr povedala, že exmanželka mala zdaniť príjem, nakoľko nebola vlastníčkou nehnuteľnosti 5 rokov (2014 nadobudnutie, 2018 "predaj"). On je vlastníkom nehnuteľnosti 5 rokov.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    čiže otázna je tá polka po manželke. ako si manželku vyplatil ? ... možno pomôže - tu pozri tu čas nadobudnutia https://www.financnasprava.sk/sk/obc...aNehnutelnosti

    Vysporiadanie BSM a predaj bytu po vysporiadaní - bude platiť daň z predaja alebo je oslobodený od dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.