Zavrieť

Porady

Bolesť v krčnej chrbtici a trpnutie ruky

Už dlhšiu dobu mi pretrvávajú ukrutné bolesti v pravom ramene, odkiaľ to potom prejde do ľavého lakťa a nastane tŕpnutie troch prstov na ľavej ruke + mravenčenie v prstoch. Bolesť je takého rázu, ako by vám niečo obrovské tlačilo na miesto alebo kliešťovité zovieranie. Mastí som už minul asi 5 kg tabletiek od bolesti Flektor ani neviem koľko, potom Frontin a pod. nič neutícha. Na neurologii ma poslali na magnetickú a na to treba čakať po objednaní 3,5 týždňa a my môžeme aj zomrieť. Poradte poraďaci čo by odľahlo bolesti.
6 komentárov     zbaliť
buchač ... a MY môžeme aj zomrieť
=================
...a kto ešte ???
buchač Frontin na bolesť ???
https://www.adc.sk/databazy/produkty...mg-303550.html
kopretinka Je to aj na uvolnenie svalstva.......kolegyni v lekárni dali guajakuran,keď ju seklo....
kopretinka A pritom to bolo kedysi na recept ako liek na ukludnenie....
buchač Šak hej...v letáčiku sa o tom píše, že uvoľnenie.
Nie som doktor...ale nie je to na uvoľnenie pri určitom psychickom napätí ?

Flektor je len a len (aspoň podľa mňa a mojich skúseností) reklamná onačina...či masť, či náplasti je len ťahanie love z bugiľára.
kopretinka Ja som mala teraz veral,tabletky.Na kríže mi to trochu pomohlo,na krk nie,tak som si dala náplasť.Netvrdím,že sa stal zázrak a som bez bolesti celkom,ale bolesť sa zmiernila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    3,5 týždna nie je zase na čakanie tak veľa. Ak je ale bolesť neznesitelna, tak na urgent, daju infúzie, prípadne rovno hospitalizujú. A ak hospitalizujú. MRI býva rýchlejšie.

    inak, veľká časť bolestí krčnej chrbtice sú svaly - neodostatočné, alebo žiadne cvičenie. Alebo naopak blbé cvičenie. Ale k tomu sa vyjadrí neurolog po MRI. Bez toho sa nikto nepohne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verne To je odpoveď ako od lekára to som nechcel, lebo to počúvam stále, prídem odtiaľ a pošlú ma na Rehabilitáciu a je to v kýbli. To cvičenie je možno náznak prípadne by som mohol niečo skúsiť.
    Dáša_ no máš pravdu, k odpovedi ma inšpiroval článok neurochirurga z košickej nemocnice. Obávam sa, že iné riešenie ale neexistuje
    kopretinka A akú odpoveď si chcel??
    buchač verne (Dnes 12:25) To je odpoveď ako od lekára to som nechcel, ....
    ===============
    Chceš moju odpoveď od laika ?
    Nechci...
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tie ukrutné bolestí majú svoju príčinu, hlavne ak mastičky, tabletky od bolesti nepomáhajú. Najprv teda počkať na poriadne vyšetrenie a potom sa podľa neho zariadiť. Pokiaľ budeš čakať na MR skús hadiu masť na rameno.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Pôsobí ako analgetikum.Pýtaj v lekárni,ak nemajú,mali by objednať.
    Alebo objednaj od dovozcu,niekde tam bude určite kontakt.
    https://www.polimedel.sk/index.php/sk/

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Naše lekárstvo... Ja som čakal na vyšetrenie u neurológa (dlhodobé bolesti krížov) tri mesiace. Inak pozor, jedného vraj boleli kríže, následne krčná chrbtica, a neprechádzalo to ani po tabletkách za tri týždne. Bol to nádor v mozgu. Nechcem strašiť, ale niektoré veci by sa nemali brať na ľahkú váhu. Pokiaľ tabletky a ležanie nezaberie, treba znova urgovať u lekára. Pri vážnych prípadoch zrazu ide všetko na počkanie.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Doplň Magnezium, Milgamma N (B12) a boľavé miesto natrieť Muay krém thajský
    nemoze t byt napr karpalny tunel? viem ze to kedysi riesila svokra - krajcirka z povolania a mala slachy uplne do... aj ju operovali a brala wobenzym, teraz je ako tak fit ale musi davat bacha a precvicovat tu ruku
    verne a to je asi správne pomenovanie, keď som bol prvý krát na neurológii tak o tomto kapalnom kanali debatovali, že to bude pravdepodobne niečo s tým. Ako to liečila tá svokra, iba operáciou ?

    Bolesť v krčnej chrbtici a trpnutie ruky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.