Zavrieť

Porady

Zmluva pri odstúpení prevádzky

Odstupujem prevádzku,prosím o radu ako by mala vyzerať takáto zmluva,zatiaľ som nikde nič nenašla. Som iba majitelkou prevadzky, priestory mam v najme. Dakujem
8 komentárov     zbaliť
kopretinka Čo to vlastne znamená odstúpenie? Len ma to tak zaujíma...
Emita81 že za urcitu sumu mu odpredám zabehnutu prevadzku so všetkým...len neviem ako to zapisať do zmluvy
Dáša_ niečo ti ešte ostane? Alebo predávaš všetko? Mne to príde ako zmluva o predaji podniku, respektíve časti podniku. Preto sa pýtam, či ti niečo zo živnosti ostane, alebo ides živnosť zrušiť
Emita81 nič mi neostane,živnosť ruším,len neviem či mozem dať zmluvu o predaji podniku ak nie som majitelom priestorov ale iba prevadzky...
Dáša_ može byť zmluva o predaji podniku. Predávaš aj zásoby, aj všetko ostatné
Emita81 predavam všetko...zasoby sice nie ale komplet zariadenie,nabytok,...
Emita81 Ďakujem za pomoc
Dáša_ rado sa stalo len taká drobnosť, asi nie si platitel dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    jslancik gugeľ je očividne veľmi nestabilný a máva stále výpadky. rovnako firemné účtovníčky sú stále nedostupné a zaneprázdnené a ľudia musia klásť často priam stupídne otázky na poradu.

    42Beata je offline (nepripojený) 42Beata

    42Beata
    Máte vysporiadané záväzky?
    Ste majiteľkou prevádzky, ako píšte a ďalej píšete, žeporiestory predmetnej prevádzky máte v nájme, teda nie vo vlastných priestoroch. Právne v takomto prípade vôbec nemožno hovoriť o odstúpení prevádzky, laická verejnosť si myslí , že je to jednoduché odstúpenie. Vy sa chcete (potrebujete) zbavit, ktorú máte v prenajatých priestoroch.

    V tomto prípade musíte mať daný voatníkom nehnuteľnosti, alebo na skončenie nájmu a uzatvorenie novej zmluvy o nájme nebytových priestorov, alebo musíťe uzatvoriť zmluvu o postúpení práv a povinností z pôvodného nájomcu na nového nájomcu. Mali by ste ďalej pri odstúpení prevádzky prevádzku si dať oceniť.Ak vám to urobil účtovník, ten nemá potrebnú kvalifikáciu. Stanovili ste si už predajnú cenu?. Zmluva sa riadi Obchodným zákonníkom. Máte veriteľov? Odporúčam riadne sa pripraviť. A nie to riešiť vzorom umluvy.

    S pozdravom

    Zmluva pri odstúpení prevádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.