Zavrieť

Porady

Aký menič napätia ?

Mám fotovoltaickú zostavu: panely o výkone 340 Wp, batérie 280 Ah. Aký menič napätia /výkon vo watoch/ budem potrebovať pre minichladničku a televízor ? Na trhu sú rôzne značky, napr. Victron alebo rôzne čínske produkty. Má s tým niekto skúsenosti ?
3 komentárov     zbaliť
besttracker napis aky vykon/spotrebu ma minichladnicka a televizor ,bolo by fajn pocitat aj s nejakou rezervou - pripojis nabijacku ,svetlo,....tvoja otazka sa da prirovnat : mam 5l 52% slivovice kolko poharou treba na spotrebovanie :-)
galko No, máš pravdu, pozrel som tie spotreby na nete. Minichladnička 0,3 kwh/deň /tento údaj neviem prerátať na waty/, televízor 40 W. Ešte by bolo vhodné zobrať do úvahy aj vlastnú spotrebu meniča pri záťaži dajme tomu 10 W + osvetlenie miestnosti spolu 10 W.
besttracker sorry ked si pozries na tu chladnicku vyrobca by mal udavat prikon(vo watech W ,napriklad 100w),Výrobcom deklarovana spotreba napr. 0,3 kWh/24 hodin je na prazdnu chladnicku, neotvaranu. To je medzi výrobcami zaužívane previdlo, lebo každé dalsie iné podmienky testovania by výsledky testu skreslovali.napriklad ked pustis chladnicku naplnenu po prvy krat tak moze +- 6hod bezit bez vypnutia,ale co som nasiel realne merania tak chladnicka normalna(nie mini) ma okolo 150w ,ak ma funkciu odmrazovania,tak pocas odmrazovania ma spotrebu 300w , len skus tiez pouvazovat,ci by nebolo vhodne kupit chladnicku priamo na 12/24v,lebo ihned menic napr. 300w spotrebuje 0,5 A,to pri 24h mas 12A prec len za straty v menici,hoci su chladnicky draksie na 12/24v..ale ci sa ty to aj oplati, inac taky 120w menic ma spotrebu na prazdno nejak 0,3A ,tak neviem kolko lieta ta chladnicka :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aký menič napätia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.