Zavrieť

Porady

doba určitá

AHOJTE!
Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    počítač
    AHOJTE!
    Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

    Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...
    V podstate by to malo byť v poriadku, dôležité je aby koniec PP bolo možné jednoznačne určiť, a to objektívne zistiteľnými skutočnosťami.. Niekedy sa napr. dáva : .. trvádo návratu ZC z ďalšej materskej...(ktorú nový ZC zastupuje).

    dana

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    počítač
    AHOJTE!
    Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

    Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...
    Nie, nie je to v poriadku. Je to nič nehovoriaca veta.

    počítač je offline (nepripojený) počítač

    počítač
    Nie je to v poriadku ani keď je riadne uzavretá zmluva medzi spoločnosťami?
    Ide o to že tá zmluva sa môže aj nemusí predĺžiť.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    §48 ods.1 Zákonníka práce:
    PP je dohodnutý na neurčitý čas,ak nebola v PZ výslovne určená doba jeho trvania...

    Možno by bolo v poriadku,ak by sa výslovne odvolalo na tu konkrétnu zmluvu zo dna...,medzi... a ak je tam určený čas jej trvania,tak by to mohlo byt ok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    počítač
    Takže som to pochopila správne a musí tam byť napísaný konkrétny dátum?
    Dátum, alebo obdobie trvania doby určitej, napr. počas zastupovania zamestnankyne na RD...PN....

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    počítač
    Takže som to pochopila správne a musí tam byť napísaný konkrétny dátum?
    Nemusí, doba trvania je vymedzená buď konkrétnym časovým údajom, alebo dobou trvania dohodnutej práce. Musí byť ale presne identifikovaná zmluva, musí to byť jasné , od čoho trvanie doby určitej závisí a kedy končí.

    dana

    počítač je offline (nepripojený) počítač

    počítač
    Takže keď je to napísané takto malo by to byť v poriadku?

    pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú po dobu trvania výkonu strážnej služby zmluvne dojednanej medzi objednávateľom strážnej služby a spoločnosťou XY

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    počítač
    Takže keď je to napísané takto malo by to byť v poriadku?

    pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú po dobu trvania výkonu strážnej služby zmluvne dojednanej objednávateľom strážnej služby a spoločnosťou XY
    Ešte doplň, že

    na základe ....Zmluvy o poskytovaní strážnej služby zo dňa,..... uzatvorenej medzi.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.