Zavrieť

Porady

Zmena adresy

Vystavila som objednávku u dodávateľa, na jeho fakturačné údaje. Poslal mi faktúru, kde už uviedol inú adresu a iné mesto. Ako mám vystaviť prijatú faktúru? Mám ho požiadať, aby mi poslal faktúru s adresou, ktorá je aj v obch.registri a ktorú uviedol pôvodne?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Nerozumiem otázke : Ako mám vystaviť prijatú fakturu ? ,,,
marjankaj Zrejme na nejakej výstave.
pavol54 Však je 01.01. asi myslela že zaúčtovať
marjankaj Aj keby bolo 1.4. ju neospravedlňuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ičo a dič je dôležité. to ide aj do kontrolného výkazu. Bežne si firmy menia sídlo a občas aj názvy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Pali to myslíš vážne?
    pavol54 Myslím, a viem pretože pôvodne mi robila služby jedna firma s nejakým názvom a sídlom a keď som v účtovníctve v prijatých fa nahodil ičo, sám program mi vygeneroval aktuálny názov firmy a aktuálnu adresu ( medzi tým pribrala spoločníka zahraničnú firmu ) a v kontrolnom výkaze ti načíta len ič dph. Je pravda že predchádzajúci mesiac začínam účtovať až 22 - 23 teda pár dní pred podaním DPH a medzitým sa veci pomenia
    marjankaj Pali v zákone sa píše že DIČ sa uvádza v styku so správcom dane. A IČO sa uvádza iba ak je pridelené.
    pavol54 dá sa predpokladať že by nemal ičo niekto kto podniká? Dokonca aj shr ktorého vznik sa organizuje na obci ho má
    marjankaj napr. ten kto prenajíma nehnuteľnosti.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skontroluj si údaje na OR alebo ŽR, ak nesúhlasia s fakturačnými, vráť faktúru na prepracovanie (predtým si urob kopiu)
    pavol54 to sú len informatívne údaje - pre nás smrteľníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.