Zavrieť

Porady

mrežovník

Ahojte.mate nejaky dobry recept na mrezovník????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Ja robím z nasledovného cesta:45 dkg múky polohrubej, 12,5 dkg masla hera a pod., 15 dkg pr. cukru, 1 van. cukor, trochu prášku do pečiva, 1 vajce a 2-3 lyžice mlieka.
    Všetko spolu zmiesiť a môžeľ robiť mrežovník. U mňa je zjedený za 1/2 dňa, robím zo slivkového lekváru.
    Prajem dobrú chuť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj ja ho tak robím len múku dávam podľa toho aký mám margarín, niektorý je viac mastný ak sa veľmi lepí na ruky tak pridám "od oka" viac a dávam 2 vajíčka. Potom 2/3 cesta dám na plech a len rukou roztlačím dám struhané jablka a posypem ich škoricou a samozrejme dam aj hrozienka. Z 1/3 cesta urobím šulky a urobím mriežku na ozdobu.

    semagi je offline (nepripojený) semagi

    semagi
    Môj recept na mrežovník:
    400 g hladkej múky
    200 g práškového cukru
    200 g margarínu
    1 vajce
    štipka soli
    1/2 prášku do pečiva
    Vypracovať cesto, rozdeliť na 2 časti. Jednu časť vyvaľkať na veľkosť plechu, nastrúhať jablká - na rubšom strúhadle / ako uhorky/, posypať škoricovým a vanilkovým cukrom a po celom ešte posypať mletými orechami. Prikryjeme druhou časťou cesta, potrieme lekvárom a zo zvyškou cesta urobíme mriežky.
    Pečieme pri teplote 180°C 15 - 2O min.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    mirka165
    Dada, akú hrubú vrstvu lekváru dávaš? Koľko ho asi potrebujem? Ďakujem
    ja dávam asi 2-3 mm vrstvu lekváru, cca výživový pohárik na plech.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...súhlasím s Lenkou - aj ja miniem celý pohárik na jeden plech... Skúsim pohľadať mala by som mať aj recept na mrežovník z medového cesta - ten bol výborný s marhuľovým lekvárom...
    Ale ináč ja častejšie robievam ten jablkový (pôvodný recept sa volal
    krehký jabĺčnik a tam išla polka cesta na plech, potom pohár zavarených jabĺk - alebo čerstvo udusených a druhá polka rozvaľkať, položiť navrch, poprepichovať vidličkou a potrieť mliekom) už sa mi aj stalo, že sa mi nechcelo hrajkať sa s mriežkami a kto už skúšal prenášať natenko vyvaľkané maslové cesto tak vie prečo sa mi nechcelo ani to, tak som cesto potrhala na malinké kúsky a "nahádzala" na plnku - vyzeralo to ale dobre, lepšie ako to na prvé prečítanie vyzerá...

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    Lenka, ďakujem, ešte som mrežovník nepiekla, len som ho ako dieťa jedla. Tak to vyskúšam:-)

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vyskúšaj, môj ocino zjedol plech na posedenie. Zvykla som medzi mriežky dávať aj hrozienka. Je to veľmi jednoduché a aj rýchle.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.