Zavrieť

Porady

VRP v taxisluzbe Bold

Dobry den, mam otazku, jazdim pre sluzbu Bold, som zivnostnik na vlastnom aute. je to sluzba, pri ktorej neprijimam ziadnu hotovost a klienti cestovne hradia na ucet Boldu, s ktorym mam uzavretu zmluvu a vyplacaju ma 1x tyzdenne podla poctu jazd. Mne pride hotovost na ucet az po tyzdni a je ocistena o poplatky. Nakolko to je zahranicna firma je tazke sa nejak skontaktovat a dopatrat relavantnych imformacii. naposledy mi prisiel mail v ktorom bola skopirovana sprava z financnej spravy ze aj tak musim pouzivat VRP a nahadzovat jednotlive sumy po kazdej jazde. Pride mi to ale totalne nelogicke nakolko, tu sumu neuctujem ja ale bold a pride na ich ucet a nie moj. Pochopil by som keby som do virtualnej pokladne zadaval az sumu, ktora realne mne pride na ucet z boldu ako vyuctovanie ponizena o poplatky. Cize nahodim do pokladne hotovost ktoru aj realne dostanem. Ale udajne to tak nie je a je nutne zadavat kazdu jednu jazdu a plne sumy ktore si bold uctuje. Viete mi niekto poradit? Dakujem
veronikasad Prijímaš od klientov hotovosť ?
martina1981 Nie, klienti si objednaju cestu prostednictvom aplikacie boldu kde maju aj svoje platobne udaje a po vykonani cesty im je suma automaticky stiahnuta priamo z uctu. Nejde to na moj ucet ale na ucet boldu a ja od Boldu dostanem vyuctovanie 1x za tyzden. Preto nechapem preco sa na financnej sprave uvadza ze musim evidovat kazdu jednu jazdu, je to absolutne nepochopitelne.

Kopirujem text :
Tento týždeň sa tak priamo na stránke finančnej správy objavil dokument, ktorý uvádza, že všetci vodiči na Slovensku používajúci digitálne platformy (ako je uvedené v dokumente, napr. UBER, HOPIN, BOLT)*musia evidovať tržby do systému finančnej správy, a to za použitia virtuálnej registračnej pokladnice, VRP (odporúčame) alebo online registračnej pokladnice, ORP.*A to i napriek tomu, že cez niektoré zo spomenutých platforiem nie je možné platiť v hotovosti. Pokiaľ totiž cestujúci jazdu uhradí kartou zadanou v aplikácii, jedná sa podľa finančnej správy o elektronický platobný prostriedok, ktorý nahrádza hotovosť, a skutočnosť, že Vy peniaze obdržíte následne na bankový účet súhrnne nehrá žiadnu rolu.

Všetky jazdy cez digitálnu platformu na území Slovenskej republiky tak musíte podľa zákona evidovať do VRP alebo ORP.*
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mona091 nerozumiem textu:

    "Vodič vozidla taxislužby, ktorý vykonáva dopravu cez sprostredkovateľa – prevádzkovateľa dispečingu, ak cena
    za prepravu je dohodnutá pred začatím prepravy prostredníctvom digitálnej platformy, a ktorý na evidenciu
    tržieb používa VRP, je potom povinný vo virtuálnej registračnej pokladnici zaevidovať iba celkovú sumu platenej
    ceny."

    - kedy potom??? po jazde? po prijme penazi na ucet? alebo ine?
    - co je to IBA celkova suma platenej ceny???
    - a ako vyzera suma, ktora nie je celkova?
    - a ako budu pocitane prijmy, ak bude evidovany prijem vo VRP a nasledne bude dalsi prijem od partnera spostredkovatela na ucet?
    - s kym uzatvara klient zmluvu o preprave?
    - co je predmetom zmluvy medzi taxikarom a sprostredkovatelom?
    avalik rovnako ako v obchode pri predaji tovaru alebo u inych poskytovatelov sluzieb, ktore podliehaju evidencii v ekase, aj tam sa platby kartou eviduju - trzba v hotovosti a prostrednictvom kariet sa da v pohode zauctovat a vyparovat
    - iba celkova suma, znamena ak by islo o platitela DPH, tak sa do VRP nahodi jednou celkovou sumou
    - po jazde
    - k zmluve pozri obchodne podmienky BOLTu ci uz pre registrovaneho poskytovatela taxisluzby alebo zakaznika
    mona091 Ďakujem, ale potom príjem na účte boltu sa ako bude počítať? Však aj pre nich je to príjem, aj keď následne aj výdaj.
    Z jednej tržby sa evidujú dva príjmy u dvoch subjektov?
    V obchode platba kartou ide na účet majiteľa obchodu, nie na cudzí účet, tam je platba kartou v poriadku,
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano je to tak,
    zakaznik ti plati kartou = prijimas trzbu prostrednictvom elektronickeho platobneho prostriedku - doklad zakaznikovi nevydavas, dostane ho cez appku, ty mas povinnost celkovu trzbu za jazdu zaevidovat do VRP/ORP - toto je tvoj prijem ... ktory zdanujes, nie suma, ktoru ti posle BOLT ... provizia, ktoru platis BOLTu je tvoj vydavok

    a este nezabudni na DPH - tvoja registracia na DPH podla § 7a, vypocitat dan z provizie (faktura od BOLTu) a podavat danove priznania DPH mesacne a mesacne platit DPH z provizie

    a dalsia vec, z provizie by si mala platit aj zrazkovu dan 19% a podavat oznamenia o zrazkovej dani

    ... na FB su k tomu skupiny nieco ako stretnutia nespokojnych ...
    marjankaj no podľa toho, čo píše, zákazník neplatí nemu na účet, ale na účet BOLT. Teda tržbu neprijíma zadávateľ.
    avalik zakaznik pouziva digitalnu aplikaciu ... plati kartou

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    suhlasim s marjankaj,
    kartou klient zaplati, ale nie na ucet vodica, ale na ucet Boltu. Prijmatelom a majitelom uctu je Bolt. Nasledne bolt posle sumu znizenu o proviziu vodicovi, a pre vodica je trzbou tato suma + vyska provizie (treba pripocitat)
    takze, ja to chapem tak, ze vodic ma evidovat trzby od Boltu spolu s vyskou provizie (ta je potom vydajom, ak je vodic FO, tak eviduje vtedy, az peniaze pristanu na ucte, len nesmie zabudnut pripocitat proviziu. No a samozrejme dph 7a, a pripadne, ak nie je prevadzka boltu registrovana na sk , tak aj zrazkovu dan. uf,

    VRP v taxisluzbe Bold

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.