Zavrieť

Porady

Dobierka a doklad o zaplatení

Čítal som tu na porade veľa o dobierkach, môj problém som nenašiel. Dobierkou som si objednal prístroj, prišiel balík s prístrojom , faktúra bola vložená. Na pošte som uhradil sumu v hotovosti, ktorá je na obale balíka, ale na pošte som si nevyžiadal doklad o zaplatení- zabudol som , teraz po troch mesiasoch som na to narazil. Čo sa považuje za doklad o zaplatení? - Vediem jednoduché účto. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ibaka
    Čítal som tu na porade veľa o dobierkach, môj problém som nenašiel. Dobierkou som si objednal prístroj, prišiel balík s prístrojom , faktúra bola vložená. Na pošte som uhradil sumu v hotovosti, ktorá je na obale balíka, ale na pošte som si nevyžiadal doklad o zaplatení- zabudol som , teraz po troch mesiasoch som na to narazil. Čo sa považuje za doklad o zaplatení? - Vediem jednoduché účto. ďakujem
    Presne ten doklad čo nemáš.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte by som sa pokúsila získať od konečného príjemcu Tvojich peňazí príjmový pokl. doklad o platbe (môžu ho príp. označiť "opis"), kde by uviedol, že ide o úhradu konkrétnej faktúry.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    A čo obálka so sumou, tú som si ponechal, v ktorej bol prístroj doručený? Pošta bez zaplatenia dobierku nevydá! pripnem VPD a hotovo!!!, čo vy na to? :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ibaka
    A čo obálka so sumou, tú som si ponechal, v ktorej bol prístroj doručený? Pošta bez zaplatenia dobierku nevydá! pripnem VPD a hotovo!!!, čo vy na to? :p
    Skús poprosiť na pošte o doklad na zaplatenie tej sumy, určite ti radi vystavia, a ten tam doložíš.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Neviem, obálka mohla ležať na ulici , akákoľvek , to by sa mohlo zneužívať.....ja to ako doklad o zaplatení nevidím.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Tweety
    Skús poprosiť na pošte o doklad na zaplatenie tej sumy, určite ti radi vystavia, a ten tam doložíš.
    Určite Ti pani na pošte dá malé potvrdenie, keď je donesieš čokoládu.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    podla mna ti firma, ktora ti balik posielala rada vystavi nahradny doklad a nemusis sa trapit.je to najjednoduchsie riesenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Braňo
    Určite Ti pani na pošte dá malé potvrdenie, keď je donesieš čokoládu.

    K tej čokoláde nezabudni vziať so sebou aj obálku , ktorú vlastníš , pretože na základe nej sa to pracovníčke pošty bude lepšie vyhľadávať .

    Potvrdenie o zaplatení je dôležitý doklad k zaúčtovaniu výdavku ovplyvňujúceho základ dane .

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ja keď som teraz preberala dobierku na pošte, automaticky mi pani vystavila doklad o zaplatení poplatku. Ani sa neopýtala, či ho potrebujem. Tak by to asi malo byť.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    vieroslava
    Ja keď som teraz preberala dobierku na pošte, automaticky mi pani vystavila doklad o zaplatení poplatku. Ani sa neopýtala, či ho potrebujem. Tak by to asi malo byť.
    Súhlas. U svojho klienta som sa stretla aj s tým, že k balíčku bol ako doklad o zaplatení ústrižok poštovej poukážky - vtedy pošta nevydá ďalší doklad.

    Blonde je offline (nepripojený) Blonde

    Blonde
    Aj já mám podobnú skúsenosť. V balíku bola však priložená faktúra, kdeje napísané, že slúži zároveň ako dodací list a forma úhrady - dobierka.
    Takže je jasné, že poštárka by mi bez úhrady balík neodovzdala. Dúfam, že tento doklad môžem použiť ako účtovný doklad.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Blonde
    Aj já mám podobnú skúsenosť. V balíku bola však priložená faktúra, kdeje napísané, že slúži zároveň ako dodací list a forma úhrady - dobierka.
    Takže je jasné, že poštárka by mi bez úhrady balík neodovzdala. Dúfam, že tento doklad môžem použiť ako účtovný doklad.
    . Tiež som našiel v balíku dodací list pripnutý k faktúre, napriek tomu som zašiel na poštu a požiadal o doklad. Pani pri okienku ma "sfúkla", vraj som si oň mal požiadať pri preberaní balíku, poslala ma za vedúcou smeny, ktorá mi potvrdenie vydala. Tiež mi pripomenula, avšak s milým úsmevom, že som si mal o potvdrenie žiadať. Ďakujem za odpovede.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ibaka
    . Tiež som našiel v balíku dodací list pripnutý k faktúre, napriek tomu som zašiel na poštu a požiadal o doklad. Pani pri okienku ma "sfúkla", vraj som si oň mal požiadať pri preberaní balíku, poslala ma za vedúcou smeny, ktorá mi potvrdenie vydala. Tiež mi pripomenula, avšak s milým úsmevom, že som si mal o potvdrenie žiadať. Ďakujem za odpovede.
    PRáve dnes sme riešili tento problém. Dobierka na pošte a potvrdenie o úhrade. Ja osobne si myslím, že pošta by mala potvrdenie vydávať automaticky, veď prijíma peniaze. Podnikateľ tiež je povinný vystaviť doklad keď prijíma hotovosť.

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Ahojte.Dnes mi prisli na dobierku knihy o JU.Ako to zauctujem v JU?Knihy v hodnote 450,-sk a poplatok 99,- sk.
    Dakujem.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Záleží od predmetu činnosti. Ak je predmetom napr. predaj kníh, tak je to tovar, ku ktorému pripočítam aj poplatok. Ak je predmetom iná činnosť, tak všetko do prev.réžie.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mariro
    Su to knihy pre moju potrebu.Takze to dam cele do prev.réžie aj s poplatkami?
    Áno, aj s poplatkami.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Nám sa stratil doklad o prevzatí sumy z pošty (ústrižok z poukážky). Môžem mať príjmový doklad aj bez neho

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    EPk
    Nám sa stratil doklad o prevzatí sumy z pošty (ústrižok z poukážky). Môžem mať príjmový doklad aj bez neho
    Ak sú to Vaše zdaniteľné príjmy, (v texte sa uvádza PPD), tak v tom nevidím problém. Horšie by to bolo v opačnom prípade...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.