Zavrieť

Porady

Zaokrúhlovanie výške dane r.600 DPPO 2019

Ako sa bude zaokrúhľovať vypočítaná daň 1895,7771 v DPPO za rok 2019, nadol podľa o zákona účinného do 31.12.2019 alebo matematicky?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    som si myslela, že po novom ...
    Kď nie som si istá - nahodím do elektronického formulára - vypočíta a zaokrúhli samé - že presvedčím sa ... a ajhľa - v Bčkovom DP mi spravilo postarom .. vyskúšaj v DP PO.
    Som lepšie pozrela prechodné ustanovania, tak dopĺňam - našla som §52zza
    Na daňové povinnosti za rok 2019 a predchádzajúce roky, na zdanenie príjmov zo závislej činnosti a funkčných požitkov zúčtovaných do 31. decembra 2019 a vyplatených do 31. januára 2020 a na vykonanie ročného zúčtovania za rok 2019 sa použije postup zaokrúhľovania podľa § 47 v znení účinnom do 31. decembra 2019.
    Naposledy upravil Katy a R : 04.02.20 at 15:13
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Katy to je v poriadku, to dáva logiku.
    Ale §52zza(15) sa použije v DP za rok 2019 už podľa znenia od 1.1.2020. A toto považujem už za podraz. Odpisy za rok 2019 prepočítavať podľa znenia platného od 1.1.2020.
    zuzana Daňové odpisy za rok 2019 sa nezaokr.na dve desatinné, ale na celé eurá. Našla som: od 01.01.2020 sa daňové odpisy nebudú zaokrúhľovať na celé eurá nahor, ale tiež sa budú zaokrúhľovať podľa § 47, t. j. matematicky.
    zuzana https://www.financnasprava.sk/_img/p...PaU_2019_I.pdf
      zbaliť

    Zaokrúhlovanie výške dane r.600 DPPO 2019

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.