Zavrieť

Porady

Ubytovanie

Prosim o pomoc ohladom ubytovania v sukromi. Chystam sa ubytovavat hosti (9lozok) v rodinnom dome ktorom aj byvam. Potrebovala by som pomoc co vsetko si mam zariadit. Co vsetko budem potrebovat aby som mala vsetko naporiadku. Dakujem za odpoved.
misoft Bude to jednorázové ubytovanie, alebo to budeš robiť pravidelne?
Ak jednorázovo - nepotrebuješ nič. Ak budeš pravidelne takto poskytovať ubytovanie - https://www.google.com/search?bih=67...67.TYvCSaJzzAo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Riešila som v novembri 2019.
    Toto je taký základ:
    -vybaviť živnostenské oprávnenie na ubytovacie služby,prihlásiť prevádzku
    - zaregistrovať sa na fin.správe na elektronickú komunikáciu
    - podať žiadosť o vydanie rozhodnutia na reg.úrad ver.zdravotníctva/príloha je živn.list,kópia kolaudačného rozhodnutia alebo kópia rozhodnutia o zmene v užívaní stavby - toto som ja neriešila nakoľko po telefonáte z reg.správou mi stačilo
    povolenie z obce, že v rod. dome môžeš poskytovať ubytovanie v súkromí, 2 x vypracovaný prevádzkový poriadok, 50€ kolok/
    - kúpiť e-kasu, alebo požiadať o VRP ak budeš prijímať peniaze v hotovosti
    -prihlásiť sa na obci - meste ako platca dane z ubytovania
    Začať ubytovávať môžeš až po doručení rozhodnutia z reg.úradu ver.zdravotníctva./Predtým prídu na obhliadku a musíš splniť určité kritériá/
    Naposledy upravil ivustek : 05.02.20 at 18:58
    misoft Ale len v prípade, že by s tým chcela podnikať. Ak len tak, nárazovo - môže ich brať ako návštevu - a vtedy nič nemusí hlásiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.