Zavrieť

Porady

DP A dôchodca

Dobrý deň.
Chcem podať daňové priznanie pre pracujúceho dôchodcu, ale som nejako mimo lebo mu neuznali plnú výšku nezdaniteľnej časti na daňovníka,ale len časť..
Môže to byť zato že odpracoval celý rok?
poberateľom dôchodku je od júla.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Kto mu neuznal? vies ty, ako mal podpisane vyhlasenie? v DP mu predsa uplatnis celu, nie?
Romci A nevadí že na potvrdení o zdaň.príjmoch má sumu nezdaniteľnej časti iba 2296,77€?
ivka70 Tam ma taku sumu, aku si uplatnil mesacne .... v DP ma narok na celorocnu, samozrejme, ak mal vysoky prijem, tak sa NCZD znizuje podla zakona.
Romci tak celkový príjem mal 9683,45€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V potvrdeni ma taku sumu, aku si uplatnil mesacne .... v DP ma narok na celorocnu, Samozrejme, ak mal vysoky prijem, tak sa NCZD znizuje (podla zakona).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kedze nebol starobným dôchodcom k 1.1.2019, ma narok na celu NCZD. Sumu na potvrdeni si nevsimaj, zrejme mu uplatnenie mesačne pozastavili po vzniku naroku na SD, čo nebol správny postup.
    Naposledy upravil Mária27 : 10.02.20 at 06:49 Dôvod: chyba v roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.