Zavrieť

Porady

Da sa napadnut kupno predajna zmluva v ktorej rodic predal svoj majetok iba jednemu z ich troch deti?

Mama po smtri otca bola jedina majitelka bytu ktory po dvoch porazkach predala svojmu synovi s odvododnenim ze sa syn Peter o mamu stara.Ja pracujem v zahranici tym padom som nebola byt s mamou casto.Syn Peter ale bez mojho vedomia dal mamu to starobinca a byt je prenajaty podnajomnikom.Po tomto zisteni som mamu vybrala zo starobinca a teraz zije so mnou v mojom dome.Do vlasteho bytu vsak nemoze lebo vlastnikom bytu je brat Peter.Dakujem
veronikasad Prečo jedina majiteľka? Po smrti otca ste sa vzdali dedicstva v prospech matky?
buchač Hm..
...a to mamu do domova dôchodcov odvliekli v kazajke ?
...a kto platil doplatky za starostlivosť ?
...a tretí súrodenec na to všetko čo vraví ?
...a ešte stále pracuješ v zahraničí ?
...a ten dom je kde ? Na Slovensku a či v zahraničí ?
...a mama žije v tom dome sama ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neda, mama si moze za svojho zivota robit s majetkom, co chce, aj predat ho jednemu dietatu.
    Keby slo o darovanie s doopatrovanim, tam by sa cosi dalo, ale predaj je predaj.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Ono to trocha navzájom súvisí, ak predala dom (s tým sa nedá nič robiť) mala by za znaleckú cenu, a kam dala peniaze. darovala? zaplatila vstupný vklad do penziónu? (Inak vulgárny pojem starobinec (štátny) dávno nie je v kurze a tam sa dopláca) Ostatné asi nevyhodila von oknom a určite si pamätá.
    misoft Pali! Čo urobila s peniazmi z predaja je IRELEVANTNÉ. Boli to JEJ peniaze a s nimi mohla nakladať, ako si zmyslela. Takže - nepleť to do toho!
    pavol54 Keď tomu budeš rozumieť tak sa zapoj. Rovnako by bolo potom irelevantné podľa teba ak by ich dala predávajúcim šmejdom. Prečo potom polícia rieši rôzne darovania a pomoci iným? Mohlo ísť o fiktívny predaj jedenému potomkovi
    Nandrolon Podľa mňa prevod peňazí neprebehol.
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Netreba napádať zmluvu. Mama nech žiada od syna z peňazí za dom vyúčtovať výdavky na ňu a zvyšok jej vydať. Potom môže deti spravodlivo podeliť.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Majka o akých peniazoch hovoríš? Veď syn matke za byt zaplatil. A tie peniaze matka nemá?
    Mária27 Zrejme ich nemá - veď prečo by chcela napádať predaj? Keď nejde o peniaze, nejde o nič
    marjankaj A čo chce zadávateľka poradiť, keď ani nevie poriadne napísať otázku?
    pavol54 Zrejme matka formálne (za nejasný prísľub) byt predala synovi a prachy nevidela, a ten potom spravil krátky proces. Ostatným sa to nepáči. Preto ak bol predaj čo je nezvratné museli byť peniaze, na rozdiel od daru v ktorom sa dá čo to zvrátiť aspoň v prípade zanedbania o rodiča. atď ...na to sú ale právnici
    ivka70 Pretoze v “jej” byte, kam by sa rada vratila a kde napriek predaju predpokladala ze dozije, byvaju podnajomnici?
    Mária27 Zo zadania nevyplýva, že by sa tam mama rada vrátila. Dcéra vidí problém v tom, že mama predala svoj majetok iba jednému z troch detí, preto chce napadnúť kúpnu zmluvu.
    ivka70 ale vyplyva: ...Do vlasteho bytu vsak nemoze lebo vlastnikom bytu je brat Peter ....
    Mária27 Nemôže (to hovorí dcéra), ani keby to predala inému. To ale neznamená, že to chce ona, ani či by bola schopná sama tam bývať. Prečo by bola inak v starobinci?
    Mame je zrejme lepšie, ak býva s inými, čo sa o ňu starajú.
    ivka70 Ved tam uz nebyva ... byva u dcery. Cele je to nejasne, zadavatelka by mala upresnit, co je dovodom a cielom otazky
    buchač ...a šak na čo by sa upresňovalo ???

    Pritom tu "zadávateľka" bola
    Posledná návšteva Včera 22:06.

    Tak o čom to je ?
    Ja si o celej "téme" myslím svoje...ostatní si domyslite, čo si myslím.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Napadnúť zmluva sa dá. Ale neviem si predstaviť súd, na ktorom by si spor vyhrala.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Prečítaj Občiansky zákonník § 37 - 40

    Da sa napadnut kupno predajna zmluva v ktorej rodic predal svoj majetok iba jednemu z ich troch deti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.