Zavrieť

Porady

Ktorý zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie?

Požiadala ma zamestnankyňa, ktorá u nás pracovala v 1-5. mesiaci v roku 2019. Následne sa zamestnala u druhého zamestnávateľa. U tohto zamestnávateľa podpísala vyhlásenie, ale neuplatňovala si odpočítateľnú položku, zabudla si ju zaškrtnúť. Tento zamestnávateľ jej odmietol spraviť ročné zúčtovanie, pretože si neuplatňovala odpočítateľnú položku. Môžem jej ja spraviť ročné zúčtovanie?
U posledného zamestnávateľa si uplatňovala daňový bonus, čiže som v pomykove, či v tomto prípade môžem, Podľa paragrafu 38 ods. 1 to robí posledný zamestnávateľ, u ktorého si uplatňovala odpočítateľnú položku a daňový bonus.
Naposledy upravil JAJA11 : 21.02.20 at 06:25
veronikasad Dohodni sa s nou, ze jej urobíš DP typu A a nemusis nic riešiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, ak oň pożiada, tak musíš. Kedže si doplnila zadanie, tak opravím: mala požiadať posledného zamestnávateľa u ktorého si uplatňovala NČZD a DB. Ak tak neurobila a má povinnosť podania, DP musí podať.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.20 at 06:30
    JAJA11 doplnila som otázku
    JAJA11 Ďakujem, vyriešim to tým daňovým priznaním :-)

    Ktorý zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.