Zavrieť

Porady

Výška daňového bonusu na úroky

Dobrý deň,
viete mi poradiť, aká je suma daňového bonusu na zaplatené úroky?Úver za začal úročiť v 09/2019 a zaplatené úroky sú 68,01 €.
Bude suma DB 34,01 (50 % z 68,01) alebo to treba prepočítať iba na 4 mesiace (34,01/12x4) a bude vo výške 11,34 eur?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    áno, výjdu ti 34,01 tiež som muslela niekoľkokrát prečítať to usmernenie , kým mi to došlo☺ max môže mať 133 - a keďže polovica je 34 - tak len toľko
    https://www.porada.sk/320989-danovy-...ml#post3136692
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hankabenesova ďakujem, nebolo mi jasné to prepočítavanie na mesiace
    Tweety Katy, tak potom je v tom príklade 2 chyba,vidno, že ten zákon je šitý horúcou ihlou, nie je to jednoznačné
    Katy a R prečo chyba ? - práveže je to správne! Takto skúsim názornejšie: v tom prípade na FS je maximum 66 za 2 mesiace, tak si môže len do maxima uplatniť (aj keď je polovica 75).
    v tomto našom prípade je maximum 133 - lenže ona má polovicu len 34, takže uplatní všetko.
    a iný prípad - keby mala napr 600 úroky - tak si môže uplatniť za tie 4 mesiace len 133 (aj keď polovica je 300).
      zbaliť

    Výška daňového bonusu na úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.