Zavrieť

Porady

Minimalna hodinova mzda

Podla pracovnej zmluvy uzavretej v septembri mam mzdu - 3,20€ na hodinu + 20% premie zo mzdy + odmeny.. od 1.1.2020 sa minimalna hodinova mzda zdvihla na 3,33€ na hodinu.. je moj zamestnavatel povinny mi zdvihnut hodinovu mzdu podla zakona, alebo kedze je minimalna mzda 580€ tak je to ok, lebo celkovo mam vyssiu mzdu ako 580€? dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súčasťou minimálnej mzdy sú aj prémie a odmeny, ktoré sú síce nezaručenou zložkou mzdy, ale do výšky minimálnej mzdy musia byť vyplatené.

    Minimálna mzda, vrátane prémii a odmien musí zodpovedať príslušnému stupňu náročnosti vykonávanej práce.
    happycow To mi je jasne, ide mi o tu hodinovu minimalnu mzdu.. naco potom je stanovena, ked ju zamestnavatel nemusi dodrziavat..
    veronikasad Ved zamestnávateľ ju dodržiava, v zakone o min.mzde nie je stanovené, ze to musí byt základná mzda. Zakon by porušoval, keby do nej započítaval povinné príplatky, napr. za pracu nadcas, prácu vo sviatok, pracu v sobotu a nedelu...

    Minimalna hodinova mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.