Zavrieť

Porady

Dohoda o PČ - evidovaný nezamestnaný

Dobrý deň. Od 18. 2. 2020 sme zamestnali na dohodu o pracovnej činnosti evidovanú nezamestnanú. V dohode má uvedené, že bude pracovať 1 hodinu denne, maximálne 27 hodín mesačne, hrubá mzda je 7,50 eur / hod. Evidovaný nezamestnaný môže zarobiť mesačne cca 210 eur. Mám jej mzdu vypočítať ako alikvotnú čiastku od 18. 2. 2020?
Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
veronikasad aku alikvotnu čiastku chceš počítať ? Má hodinovú odmenu - počet odpracovaných hodín x 7,50
palking Samozrejme, že nemá mzdu, ale odmenu za vykonanú prácu. Chcem vedieť, či jej môžem prepočítať mzdu cez hodiny, aby dostala za 02/20 210 eur, aj keď nepracovala na dohodu celý mesiac. Ďakujem.
Tweety Nie, takýto postup je nesprávny.
veronikasad Ešte raz, píšeš že má hodinovú odmenu - tak počet skutočne odpracovaných hodín x 7,50.
veronikasad aj keˇbude pracovať jednu hodinu denne celý mesiac, odmena 210€ jej nevyjde. Predpokladám, že dohoda bola uzatvorená len na 40 kal.dní.
palking Áno, dohoda je od 18. 2. do 27. 3., čo je 39 dní. Takže odmena bude 9 pracovných dní vo februári x 7,50? Nemôže to byť viac hodín, keď mám v dohode uvedené aj to, že mesačne to môže byť maximálne 27 hodín?
misoft Čo je uvedené v dohode - to ste si dohodli vy! Ale DoPČ - 40 kal. dní. A keďže je stanovená HODINOVÁ odmena - tak budeš počítať HODINY x hodinová odmena. Neviem čo riešiš, aké prepočítavanie na mesiace?
Ten limit27 hodín/mesiac - to asi kóšer nebude!
veronikasad kolko hodín skutočne odpracoval ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dohodár nemá mzdu ale odmenu za prácu na dohodu. Tú jej vypočítaš z počtu hodín, ktoré odpracovala od 18.2..
    Naposledy upravil Tweety : 03.03.20 at 09:38

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze zarobit vo februari 210 eur a v marci 210 eur.
    Moze to zarobit aj za jeden den v mesiaci.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ivka, nemôže., v dohode má hodinovu odmenu a týždenne môže odpracovať max. 10 hod. Za február to nijako nevychádza...
    ivka70 Ano, suhlasim, ale zakonna hranica na vysku prijmu je dana mesacne. To, ze tak zle nadefinovali dohodu, je uz ina vec.
    Ale zasa, moze mat k tej dohode aj dodatok s nejakou odmenou a pod.
    veronikasad Už asi nemôžu, dohoda je na UP ...
    palking Dohoda je zle nadefinovaná? Ja som z toho už magor. Asi som dostala "skvelú" radu, ako ju formulovať. Neporadíte mi, ako to malo byť prípadne ako sformulovať dodatok s odmenou, aby to bolo dľa zákona? Ďakujem.
    veronikasad Ak chce aj v začatom mesiaci vyplatiť plnú sumu, mala mať v dohode mesačnú odmenu, nie hodinovú. Hodinová je viazana na odpracované hodiny a pri DoPČ nemôže odpracovať viac ako 10 hod. týždenne.
    Nerob žiadne dodatky, nechaj to už tak, dohoda je na UP - aby UP nezačal prešetrovať podozrenie na podvod,.
    Stále si neodpovedal kolko hodín vo februári skutočne odpracovala ...
    palking A mohla by som jej vyplatiť cestovný príkaz? V dohode mám uvedené, že zamestnanec súhlasí s použitím vlastného motorového vozidla na služobné účely.
    palking Odpracovala 18 hodín
      zbaliť

    Dohoda o PČ - evidovaný nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.