Zavrieť

Porady

Výdavkový pokl.doklad pri paušálnych výdavkoch

Som SZČO , zdaňovaný paušálnymi výdavkami.
Ale čo robiť, keď som vykonala práce istej firme, ktoré boli následne fakturované, uhradené cez BU, ale neskôr sa faktúra z istých príčin opravovala na nižšiu sumu a preplatok bol vrátený (výdavkový pokladničný doklad).
V daňovom priznaní si však nemôžem uplatniť žiadne výdavky, teda ani uvedený výdavkový pokladničný doklad. Z toho vyplýva, že pri výpočte dane musím vychádzať zo sumy, ktorú mi firma poslala prvý krát na účet, hoci som preplatenú sumu vrátila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    To nie je výdavok v pravom sl.zm. ja by som na to bud vystavila dobropis - na to vrátené, alebo by som si ID znížila tržbu.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    pises ze si opravovala fakturu, cize faktura je teraz vyhotovena na skutocnu sumu ale v podstate ti zaplatili cez banku vacsiu sumu. ten vydavkovy by som si zalozila k tomu vypisu.

    a pri pausalnych vydavkoch sa eviduju pohladavky, ich vyska a ci su uhradene. Takze v pripade kontroly by si mala zaevidovanu uhradu cez banku i ked vacsiu ale mas aj doklad ze si vratila ich preplatok.

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Majuša, ak sa chceš silou-mocou držať svojich príjmov, nech Ti tá firma nabudúce zaplatí o ten preplatok menej. A príjmy budeš mať vysporiadané. Ale toto riešenie asi nepoužiješ, ak už tejto firme nebudeš fakturovať.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dobropis je predsa mínusová vyšlá faktúra a úhrada dobropisu je mínusový príjem a nie výdaj. A máš to. Veď by nebolo logické aby si platila daň z príjmu, ktorý nemáš.

    Výdavkový pokl.doklad pri paušálnych výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.