Zavrieť

Porady

Daň za 2019

Aká daň vyjde zamestnancovi keď mal čistý príjem okolo 740€ každý mesiac (za 10 mesiacov 7400€)?
Odvody:
40€ zdravotné každý mesiac (za 10 mesiacov 400€)
94€ sociálne každý mesiac (za 10 mesiacov 940€)
102€ preddavková daň každý mesiac (za 10 mesiacov 1020€)
+ poberal podporu v nezamestnanosti za 2 mesiace (1 mesiac 400€) spolu 800€
Iný prijem nemal, slobodný, bezdetný, neuplatňuje si zníženie dane za DDS.
Koľko bude mať preplatok alebo nedoplatok na dani?
Len pre kontrolu :-)
Ďakujem.
Naposledy upravil MORGEN8 : 07.03.20 at 12:30
Tweety Ak len pre kontrolu, tak daj údaj, koľko ti vyšla, skontrolujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak jeho príjem bol 740, tak žiadna. a naviac, zaplatené preddavky na daň sa mu vrátia. Podpora nie je zdaniteľným príjmom, preto ju do DP nepočítaš.
    MORGEN8 Ďakujem, som to upravil, pracoval a bral mzdu a platil odvody za 10 mesiacov, čiže mu majú vrátiť zaplatené preddavky zo všetkých mesiacov (102x10) alebo sa niečo zmení?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak počas zamestnania nebol PN, bude mat preplatok len z titulu neuplatnenia mesačnej NCZD pocas evidencie na UP, cca 125€

    (328,11*2)*19%
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MORGEN8 Ďakujem.
    veronikasad Kolko si dostal?
    MORGEN8 Ja som len začiatočník vo vypočte daní, záleží taktiež aj od nezdaniteľného základu dane pre konkrétny rok.
    Chýba mi tu kalkulačka, kde by sa dali zadať všetky informácie z výplatnej pásky postupne za všetky mesiace + všetky ostatné prijmy a ono by to vyrátalo daň automaticky za celý minulý rok, keďže neviem niekedy čo kde mám zarátať.
    Zatiaľ ďakujem.
    ivka70 Nepotrebujes kalkulacku, zadaj si to do interaktivneho formulara danoveho priznania typu A a dostanes, co potrebujes.
    veronikasad Prepáč, vôbec neviem o co ti ide... Chces si skontrolovat mesačný preddavok na dan, alebo prip. nedoplatok/preplatok dane z RZD.
    Kalkulačiek na vypocet čistej mzdy najdes na nete habadej a na stránke finančnej spravy aj tlacivo elektronickeho danoveho priznania typu A, do ktoreho ked zadas údaje z potvrdenia od zamestnávateľa, ti rozdiel vypočíta. Treba zadat rocnu NCZD, nie sumu uvedenu na potvrdeni.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    to nám dávaš školský príklad a či čo???
    Keď už - tak si úplne stačilo napísať, že si mal hrubý plat 1000 eur .
    Budeš mať preplatok na dani tak 123 - 124 eur Ak si iný zdaniteľný príjem nemal! inak kuk zák o dani z príjmu ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.