Zavrieť

Porady

DoPČ - počítanie týždňov

Ahojte. Máme uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne. Dohoda začala 1.4.2020 a končí 31.7.2020. Môže dohodár odpracovať v prvý týždeň od 1.4. (streda) do 3.4. (piatok) 10 hodín, pričom sobotu a nedeľu nepracuje, a potom v druhý týždeň od 6.4. (pondelok) do 10.4. (piatok) opäť 10 hodín (so-ne nikdy nepracuje)? Alebo sa mu za prvý týždeň počíta 1.4. (streda) až 7.4. (utorok) a za toto obdobie musí dodržať limit 10 hodín? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DoPC je 10 hodin tyzdenne, ktory den v tyzdni si urcite ako prvy, je na vas, tyzden nie je len po-pia, tyzden je 7 po sebe nasledujucich dni. Moze zacinat aj stredou, ak si to tak urcite.
    V takom pripade dodrziavate 10 hodin od stredy do utorka.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.04.20 at 03:36
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Frezia5 ZP urcuje, ze tyzdnom je 7 po sebe iducich dni (§85, ods 3), ale toto ustanovenie sa na dohody nevzťahuje (platí pre PP). Preto som si doteraz myslela, že týždňom je po-ne. Viete mi poradiť, kde nájdem oporu pre týždeň v zmysle str-ut?
    Mila123 Prečo si presvedčená, že toto tvrdenie o počítaní týždňa do dohôd sa nevzťahuje???? Ja som sa možno aj pred rokom pýtala dr, Janky Motyčkovej a tá mi potvrdila, že môžeme počítať ako chceme, ale aby sme sa v tom nestratili, najlepšie je ku dňu nástupu, resp. iným spôsobom....
    Frezia5 No ZP uvadza (§223): Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti, § 43 ods. 4 druhej vety, § 85 ods. 1 a 2, § 90 ods. 10 atď. Keby zakonodarca chcel, aby sa vzťahoval na dohody aj §85 ods. 3 (tyždeň ako 7 po sebe idúcich dní), tak to tam uvedie. Ale ho vynechal. Takže som si myslela, že na dohody sa tým pádom vzťahuje týždeň v bežnom chápaní, teda po-ne.
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    DoPČ je 10 hod. týždenne. Myslí sa tým PO-NE. Takže prvé tvrdenie je správne.

    DoPČ - počítanie týždňov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.