Zavrieť

Porady

Definícia tržby

Dobrý deň, mám otázku ohľadom pomoci SZČO počas krízy koronavírusu. Mám zmluvu s jazykovou školou, ktorej fakturujem za poskytnuté služby - kurzy cudzieho jazyka. Kurzy boli počas krízy prerušené na neurčitú dobu. Chcela by som požiadať o pomoc poskytovanú štátom, ale neviem, ako rátať pokles tržieb. Priemer za min. rok som mala 470 eur. Za tržbu v mesiaci marci sa u mňa rátajú faktúry vystavené za mesiac marec, alebo to, čo mi v marci prišlo na účet za predchádzajúci mesiac február? Ďakujem vopred.
marjankaj Záleží od toho, či účtuješ v JU alebo PU.
rabadka Len jednoduchá daňová evidencia s uplatnením paušálnych výdavkov ... Ako som pochopila, asi to nebudú faktúry, ale reálne prijaté úhrady faktúr v danom mesiaci... Alebo sa mýlim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zatial som našla toto:

    Pod pojmom "tržba" si treba v prípade subjektu, ktorý účtuje v podvojnom účtovníctve, predstaviť sumu výnosov (to čo fakturoval).

    V prípade subjektu, ktorý neúčtuje v podvojnom účtovníctve (účtuje v jednoduchom účtovníctve alebo vedie evidenciu príjmov, uplatňuje si paušálne výdavky) ide o sumu skutočných príjmov prijatých na účet alebo do pokladne.

    https://www.aktuality.sk/clanok/7795...ontent=clanok1
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rabadka Ďakujem, toto som našla aj ja... V tom prípade ale podpora pre szco za polovicu marca patrí predovšetkým tým, ktorí prijímajú platby cez ekasu resp. v hotovosti v danom mesiaci a majú v porovnaní s minulým rokom pokles tržieb. Ja fakturujem na konci mesiaca za celý mesiac spätne a príjmy mám až v nasledujúcom mesiaci. A keďže som tento rok začala po RD pracovať normálne, a teda príjmy mám vyššie ako minulý rok, na podporu zatiaľ nárok nemám. Paradoxne, keby som si otvorila živnosť na začiatku roka a porovnávala stratu oproti februáru, vyšla by mi takmer maximálna podpora...
    Siporka Príjem z prenájmu /a príjem služby spojené s nájmom/ započítať do tržby? Tržby treba brať s DPH?
    liviag Aj mňa zaujíma ten prenájom.
    marjankaj Počkaj si ako schvália zákon. Potom počkaj, či ho prezidentka podpíše.
    Matovič furt opakuje: Pokiaľ nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič. Tak čakaj. A seď doma.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.