Zavrieť

Porady

Žena na MD a RD - má byť vykázaná v Hlasení o vyúčtovaní dane?

Zena bola počas roka 2019 časť na MD a časť RD. u tohto zamestnávatela nemala žiadny príjem za rok 2019.
Má byť vykázaná v Hlásení o vyúčtovaní dane?

Ďakujem
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Nie. Uvadzaju sa ti sucasni a byvali zamestnanci, ktorym ste vyplatili zdanitelne prijmy.

    Zamestnankynu neuvadzate v ziadnej casti hlasenia

    IV. časť – Údaje o zamestnancoch, ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenia podáva,
    nevykonal ročné zúčtovanie
    Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov
    za príslušné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa § 35 zákona
    a ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenie podáva, nevykonal ročné zúčtovanie

    > nevyplatili ste jej ziaden prijem, teda nie je uvedena

    V. časť – Údaje o zamestnancoch, ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenia podáva,
    vykonal ročné zúčtovanie
    Táto časť slúži správcovi dane na zistenie údajov ročného zúčtovania zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý
    hlásenie podáva, za príslušné zdaňovacie obdobie vykonal ročné zúčtovanie.

    > RZD ste jej nevykonali
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poisonblu zdravim, mne dalo do hlasenia aj zamestnankynu, ktora bola v roku 2020 na RD.. nerobila som jej potvrdenie ani RZ, tak neviem, preco ju tam uviedlo.. staci, ked ju odtial vymazem v xml subore a upravim pocet zamestnancov, ktorym bolo vystavene potvrdenie? vdaka
    Mila123 áno, pokiaľ jej neboli vyplácané žiadne zdaniteľné príjmy v roku 2020, tak si to opravte (ktorý soft používate na spracovanie miezd)?
    poisonblu nie neboli, ma tam nuly... robim mzdy na druzstve, pouzivame aurus ekopacket.. a este mam otazku, ked som robila RZ, tak pri 4 zamestnancoch mi zle zaokruhlilo NCZD (znizena ZD vyssi ako 19 506,56)..v hlaseni to potom ukazuje ako chybu.. mozem to kludne opravit? vdaka
    Mila123 áno (iná možnosť nie je, pretože vás bude volať správkyňa, že tú chybu je potrebné opraviť) , ale keď opravíte novú nczd tak vám RZD bude sedieť?
    poisonblu dan sa mi nepohla, iba nczd o 0,01 eura nadol
    Karin87 ak to nemá vplyv na výsledok RZD, opravila by som to.
    Mila123 jasne
    poisonblu zajtra opravim a budem si nczd musiet vzdy preratat, ked budem robit RZD...ale mame mat novy software, tak snad ten to bude pocitat a zaokruhlovat spravne
      zbaliť

    Žena na MD a RD - má byť vykázaná v Hlasení o vyúčtovaní dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.