Zavrieť

Porady

PP alebo dohoda

Prijať zamestnanca na pracovný pomer
na 2-3 hodiny, alebo radšej na dohodu o pracovnej činnosti?/s pravidelnym prijmom/. Jedná sa o jednoduchšie administrativne prace.Odvody sa budu platit v obidvoch pripadoch,to mi je jasne.Čo by ste odporučili?Tej práce nie je veľa.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad bude mať novoprijatý zamestnanec aj iné zamestnanie, resp. zdravotné poistenie ? Alebo je platitelom ZP štát ?
Tina5959 Momentalne je ako samoplatitel zdrav.poistenia- bez prace, ale nie je evidovana na Úrade práce.
Dohoda o prac.čin. by bola praca na každy den 2hodiny, admin.prace. Na prac.zmluve ma odradza to, že je to len na 2 hodiny a vraj novovzniknute prac. miesto sa ma hlasit na urade prace alebo niekde inzerovať od r.2019? A dohodu netreba.Pracovnička je už vybrata.Ako by to bolo s tou zdrav.poisťovnou?Musi si ďalej platiť ako samoplatitel? Mesačna odmena by bola nad 200€. Ďakujem za radu.
veronikasad Ak bude mať výkon práce každý den, bez ohladu na vysku príjmu (samozrejme minimalna hodinova mzda musí byť dodrzana), nebude v ZP nic doplacat ako samoplatitel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.