Zavrieť

Porady

Opatrenia pre SZČO

Dobrý deň, už som toho veľa prečítala, ale nikde som nenašla odpoveď´. Sme SZČO, ktorá si požiadala o príspevok na preplatenie miezd zamestnancov. Má nárok SZČO aj na príspevok v prípade poklesu tržieb? V podstate či môže žiadať o dva príspevky /jeden na zamestnancov a druhý na seba/ za jeden mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, môže.

    www.relia.sk
    Otázky k príspevkom na udržanie pracovných miest a na pomoc SZČO. Otázka:

    Som SZČO, mám jedného zamestnanca a chcem na neho požiadať o príspevok. Môžem súbežne poberať príspevok aj sám na seba?

    Odpoveď:

    Áno, ako zamestnávateľ si uplatníte príspevok na svojho zamestnanca (buď Opatrením č. 1, ak ste mali povinne zatvorenú prevádzku, v ktorej zamestnanec pracuje, alebo Opatrením č. 2, ak máte pokles tržieb).

    Súčasne si môžete uplatniť nárok na seba ako SZČO (Opatrenie č. 2).

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Včera v Tv relácii Hlavné správy v 31 minúte Jozef Snopko riaditeľ informačno-komunikačných technológií ministerstva práce na otázku ohľadom SZČO, ktorí sú zamestnávateľmi, odpovedal, že títo budú riešení až v 3. balíku.Táto odpoveď je v pravdepodobne v rozpore s informáciou, ktorú máme od pána Mihála. Toto ma dosť zneistilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.