Zavrieť

Porady

Služba poskytnutá zadarmo v rámci výhry

V ramci marketingu som sa rozhodol darovat z casu na cas vyhercom sutazi (na forme asi nezalezi) online kurz v hodnote 10-20eur zadarmo.

Kurzy predavam cez eshop, faktury sa generuju automaticky ked odskrtnem, ze je suma uhradena. Toto musim urobit, aby sa dany clovek mohol zucastnit kurzu a mohol som komunikovat s celou skupinou.

Kurz zdarma som chcel riesit kuponom v hodnote kurzu, takze ked ho clovek uplatni, vysledna cena je 0. Clovek teda defacto vyhra kupon a uhradi nim hodnotu kurzu.

Na fakture su teda polozky:
kurz 10e
zlava - 10e
spolu 0e

No a teraz som zistil, ze je problem zauctovat nulovu fakturu. Mate nejake napady ako to vyriesit? Nefakturovat? Alebo fakturovat inac? Dat 99% zlavu a nutit zakaznika uhradit 0,01e sa mi zda otravne. Pre mna je ta zlava v podstate vydavkom na marketing ale co s tym, neviem. A zakaznik nemal by to davat do DP ako vyhru, aj ked ide o smiesnu sumu?

Budem vdacny za vsetky postrehy. Ja sa v tom stracam.

Firma NIE je platca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    V podstate si si riešenie tam napísal: "vyhra kupon a uhradi nim hodnotu kurzu". Takže faktúra nebude nulová, faktúra bude na 10 € a zaplatená bude kupónom, kupón bude ako forma úhrady. Niečo ako keď je platba zálohou, tiež by bola faktúra na 10 €, po odpočte zálohy 0 €, ale nie je to zľava, neznižuje to hodnotu fakturácie.
    misoft Je to niečo podobné, ako v obchodných reťazcoch s tými ich zľavovými kuponmi -
    tovar A 10€
    tovar B 10€
    spolu 20€
    kupón za tovar a -10€
    platba 10€
    Cena za tovary je pritom jasná - 20€
    10€ bolo zaplatených tým kupónom

    Asi tak je to myslené, že?

    Služba poskytnutá zadarmo v rámci výhry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.