Zavrieť

Porady

Ako vysporiadat dovolenku zamestnanca ktorému sa skrátil pracovný úväzok

Mal nárok na 15 dní dovolenky,do 30.3. Od 1.4 presiel na skrátený úväzok iba na jeden deň v týždni, má sa dovolenka necerpana do 1.4. preplatiť? Na skrátený úväzok má nárok na dovolenku na 5 dní za kal.rok(25:5) x 1prac. deň v týždni :,= 5dni.Ak by si čerpal dovolenku aj s narokom do 1.4., nebol by v práci aj viac ako štvrťrok.dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    nárok na dovolenku je v týždňoch - u neho bude týždeň dovolenky 1 deň; zamestnanec od 1.4. teda "prerobí", mal čerpať ešte do 30.3.
    Laco.SK Prepáčte, že vpisujem do "starej témy", moja otazka je, že ak zamestnanec nemal možnosť čerpať dovolenku pred zmenou na skrateny uvazok co s nevycerpanou dovolenkou? Alebo sa opytam inak, ak sa dohodne praca napr na Po, Ut, Str ... a Stv a Pia bude mat volno, ked si zoberie tri dni dovolenky prave Po-Str, odpocita sa mu tyzden? Ved vo Stv a Pia ma volno ...
    ivka70 Ak ma pracovny cas podla zmluvy 3 dni v tyzdni, jeho pracovny tyzden je trojjdnovy, aj tyzden dovolenky su 3 dni.

    Ako vysporiadat dovolenku zamestnanca ktorému sa skrátil pracovný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.