Zavrieť

Porady

Vnútro podnikové smernice o alkohole, neskorom príchode, absencie a pokuty

Pekný deň aspoň vám .Pracujem vo firme v areály inej firmy. Je to vôbec legálne po absencii ,ohlásenéj ale zle ???? som dostal pokutu 100 eur pritom všade po nástenkach je papier z oznamom absencia = 50€ Som živnostník a v zmluve nieje nič také spomínané. Po oznámení toho všetkého sefovy vravel ze to len niekto vytiahol papier zo šuplíka a povešal ho po firme že tam nieje jeho podpis tak je neplatny. Následne papier zmizol a je tam nový neoplastovany, nepodpisany z viacerímy smernicami. No ani ten nevysvetluje prečo mám pokutu 100€ a nie 50€ ako by som mal dostať. Ďakujem za rady a skusenosti
IMG_20200414_130418.jpg  
IMG_20200416_160324.jpg  
1/1
kopretinka Teba ako živnostníka sa netýkajú žiadne vnútropodnikové smernice.Riadiš sa iba zmluvou,ktorú máš s odberateľom.Máš také niečo v zmluve? Si živnostník,takže nemôžeš mať ani dovolenku ani absenciu.
Žiadne pokuty nemôžu dávať ani zamestnancom,musia sa riadiť ZP,a ten žiadne pokuty neobsahuje.
An Bert Pekne ďakujem už mám v tom lepší prehlad budem to teda riešiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    wau to sa len tak nevidí; skúste to poslať na inšpektorát práce. Tak či tak je to mierené na zamestnancov nie živnostníkov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    An Bert Ďakujem skúsim
    An Bert Je to už priveľa co si zamestnávatelia dovoľujú a táto situácia tomu nijako neprispieva
    Chobot Ale pochop, že pre teba to nie je zamestnávateľ. Pre teba to je obchodný partner! Ty si samostatný subjekt - živnostník. Ty, aj tá firma sa riadite zmluvou, ktorú máte medzi sebou uzatvorenú. A nejaké pokuty sa môžu aplikovať len na základe vzájomnej dohody.

    Ak ti krátil faktúrovanú sumu, môžeš si dlžnú sumu vymáhať súdnou cestou - dáš návrh na platobný rozkaz.
      zbaliť

    Vnútro podnikové smernice o alkohole, neskorom príchode, absencie a pokuty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.