Zavrieť

Porady

Pokuta pre Szčo

Chcel by som sa opýtať som szčo na Slovensku ale pracujem v Nemecku na Slovensku živnosť môže mi dať zamestnávateľ (objednávateľ) pokutu ak som odmietol vycestovať kvôli koronavirusu nakoľko v bavorsku bola najhoršia situácia v počte nakazených ? Pokuta je kvôli tomu že som odmietol vycestovať a v zmluve mám uvedené len že pokutu môžem dostať 50 euro za každý deň omeškania
3 komentárov     zbaliť
misoft Môže, čoby nie. Lenže ty sa môžeš odvolať. Uvedom si, že hoci máš slovenskú živnosť, zmluvu/dohodu uzavrel podľa NEMECKÝch pracovných zákonov. Takže by si sa musel odvolávať a riešiť to podľa ich zákonov, poukázať na stav v krajine a ich nariadenia ohľadom na prijaté nemecké opatrenia v čase pandémie.
Okrem toho - prd by mu to bolo asi platné, lebo po prechode nemeckých hraníc by ťa šupli rovno do karantény.
ivka70 Nesupli, maju tam vynimky:

Domáca karanténa sa nevzťahuje ani na osoby, ktoré pricestujú do Nemecka za účelom minimálne trojtýždňového pracovného pomeru (sezónne pracovné sily), pokiaľ budú na mieste ich ubytovania a činnosti po dobu prvých 14 dní po ich príchode dodržiavané skupinové hygienické opatrenia a opatrenia na zabránenie kontaktov mimo ich pracovnej skupiny a ktorým je v tomto čase povolené opustenie miesta ich ubytovania výlučne za účelom vykonávania ich pracovnej činnosti. Zamestnávateľ pritom oznámi zahájenie takejto činnosti ešte pred jej začatím príslušnému úradu a zdokumentuje realizované opatrenia.
misoft Nepíše, že ide na sezónne práce. Tam chodia rôzni brigádnici, dohodári. Ja mám dojem, že nejde zbierať kukuricu, ale asi robiť inú - odbornejšiu prácu. A na takého sa už asi výnimka nevzťahuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas zmluvu a mozete to, co ste sa v zmluve dohodli.
    Tvoj dovod na nenastupenie je vsak subjektivny a tazko nim budes argumentovat pri zmluvnom vztahu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.