Zavrieť

Porady

ako opraviť účet 474 - nesedi KZ

ahojte,
potrebujem poradit, kedze ja som v roku 2017 nastupila na MD a mala som na zastup istu pani..... Teraz robit DP za rok 2019 a nasla som chybu na ucte 474, ktory mi nesedi. V roku 2017 sa majetok preleasingoval resp. sa predcasne ukoncil a spravil sa novy leasing. k 31.12.2019 bol uctovne KZ na ucte 474 10 193,19 eur ale papierovo v novej dohode o platbach najomneho 10295,64. Leasing sa ukoncil v roku 07/2019,vozidlo uz je prepisane na majitela, ako spravne opravit ucet 474 aby tam bola 0? nerobil mi rozdiel 102,45 €?
- uctujem FO v PU

Naozaj sa nenajde nikto, kto ma s tymto skusenost?
Naposledy upravil cinky16 : 04.05.20 at 11:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bez toho, aby si prešla zaúčtovania jednotlivých účtovných prípadov a zistila chybu v účtovaní, nemôžeš nič zaúčtovať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 No ja som chybu nasla,ale neviem,ako ju opravit,nemozem dat na 548 nedanovo?
    Ked sa vozidlo preleasingovalo - predalo leasingovke a hned novy leasing,byvala uctovnicka neupravila ucet 474 ponechala nizsiu staru sumu.
    Tweety Ak si teda chybu našla, potom oprav chybné zaúčtovanie.
    cinky16 Ako mam ist do roku 2017 a podat dodatocne DP? Aj opravit uct.zavierku? A tym padom nebude sediet ani rok 2018 konecny stav 2017 a zs 2018 ???? neexistuje jednoduchsi sposob? Ja som nikdy dodatocne DP nepodavala,nemam s tym skusenosti
    Tweety Potom jedine cez 548 daňovo neuznané.
    cinky16 Tak tak toto je uplne najlepsie riesenie,kedze ide o malu sumu,cize v roku 2019 dam na 548 nedanovo? A hotovo? Mam 474 vynulovanu. bude to ok?
      zbaliť

    ako opraviť účet 474 - nesedi KZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.