Zavrieť

Porady

odpočet straty podľa 24b lex korona

v r. 2018 na r. 400 mám upravenú stratu 2500 eur. čiže podľa § 24b chcem urobiť odpočet celej straty ale v DP mi stále vysvecuje. že môžem odpočítať 1/4 čo s tým? lehotu sme predlžili do 30.6. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    na stránke FS v časti Koronavírus je postup na uplatnenie odpočtu podľa lexkorona.. už to tu bolo nie raz popísané, čo tak trochu pohľadať..
    Otázka
    Ako bude daňovník postupovať pri vypĺňaní daňového priznania za rok 2019 ak uplatňujem odpočet daňovej straty podľa § 24b zákona č. 67/2020 Z. z.
    Odpoveď
    Ak sa daňovník rozhodne odpočítať daňovú stratu podľa § 24b zákona č. 67/2020 Z. z. v znení zákona č. 96/2020 Z. z., nevypĺňajú sa údaje v tabuľke D. Odpočet tejto daňovej straty sa premietne v riadku 500, kde sa uvedie základ dane znížený o odpočet daňovej straty podľa § 24b zákona č. 67/2020 Z. z. v znení zákona č. 96/2020 Z. z. a v časti VII. - Miesto na osobitné záznamy daňovníka, kde sa uvedie rozpis odpočítaných daňových strát, a to v členení:
    Zdaňovacie obdobie vykázania daňovej straty
    Suma vykázanej daňovej straty
    Suma odpočítanej daňovej straty v r. 500
    Zostatok neodpočítanej daňovej straty, ktorú je možné odpočítať v budúcich zdaňovacích obdobiach
    Úhrn odpočítaných daňových strát v r. 500 najviac vo výške 1 000 000 eur a max. vo výške základu dane uvedeného v r. 400
    Uvedený spôsob vyplnenia daňového priznania v súvislosti s odpočtom daňovej straty podľa § 24b zákona č. 67/2020 Z. z. v znení neskorších predpisov upravuje Oznámenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/011498/2020-721 o vydaní doplnenia k poučeniu na vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby – typ B a k poučeniu na vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby č. MF/011498/2020-721 uverejnené vo Finančnom spravodajcovi 2020 príspevok č. 8.

    žltá chyba bude svietiť pri kontrole ale inak to nejde..
    Naposledy upravil Žabinka : 09.06.20 at 13:22
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ja viem jak to mám vyplniť, len sa mi nezdalo, že mi to stále vyhadzuje chybu, že je možné odpočítať 1/4, čiže môžem to tak nechať a odoslať? ďakujem
    Žabinka áno, odošli s chybou..
    yvica ĎAKUEJM, ešte keď sme pri tých chybách napr. pri dph, zaokrúhľovaním mi vznikne centový rozdiel, tiež odosielať s chybou alebo upravujem? dík
    Žabinka ja nezaokrúhľujem, potom by to nesedelo s účtovníctvom..
    yvica ani ja nezaokrúhľujem, len potom urobím dp po a panička mi volá, ale máte tam nedoplatok 0,01 centa opravte dp. tak mám potom vždy nervy. dík
    Soňa K Prispôsobím základ dane a všetko je OK, na FS posielam len doklady, ktoré sú bez chyby.
    yvica ale potom mi nesedí účtovníctvo? nie?
    Soňa K DPH sedí na cent s účtovníctvom a základ dane si hádam s hlavnou knihou nekontroluješ, či ?
    yvica samozrejme, že si kontrolujem, všetko musí sedieť.
      zbaliť

    odpočet straty podľa 24b lex korona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.