Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel

Prosím vás o radu, akým spôsobom sa v JU vysporadúva kurzový rozdiel?Vzniká mi pri úhrade zahr. fa. Neviem na základe akého dokladu ho mám vybrať zo saldokonta v knihe došlých fa, mám urobiť interný doklad?Ak áno, ako má vyzerať?Alebo ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivti
    Prosím vás o radu, akým spôsobom sa v JU vysporadúva kurzový rozdiel?Vzniká mi pri úhrade zahr. fa. Neviem na základe akého dokladu ho mám vybrať zo saldokonta v knihe došlých fa, mám urobiť interný doklad?Ak áno, ako má vyzerať?Alebo ako to vlastne je?
    O kurzovom rozdiele v tomto prípade v JÚ neúčtuješ. Tvojim výdavkom ovplyv. základ dane je suma, ktorú zaplatíš.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=292415&postcount=7

    Napíš, aký SW používaš, niekto Ti poradí postup s knihou faktúr.
    Naposledy upravil Paula : 12.09.06 at 19:32

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Používam MRP, už dávnejšie som tam písala, ale nikto mi neodpovedal. Z knihy došlých fa ho viem dostať preč, ale je tam okienko, že aký doklad? Teda žiadny?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja z knihy faktúr nedostávam preč nič.Do účtovníctva dávam sumu,ktorá je pri úhrade a rozdiel ktorý vznikol pri vystavení a úhradení nechám v knihe faktúr,niektoré sú - a niektoré +,ja si myslím,že s tým netreba robiť nič,alebo sa mýlim?

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    ivti
    Používam MRP, už dávnejšie som tam písala, ale nikto mi neodpovedal. Z knihy došlých fa ho viem dostať preč, ale je tam okienko, že aký doklad? Teda žiadny?
    Ja do toho okienka " doklad" nepíšem nič. Dolu v tom okne pri úhrade kurzových rozdielov si vyberiem možnosť" iba do zoznamu úhrad"./ak vedieš JU/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.