Zavrieť

Porady

nadčas- nahradne volno- fond pracovneho času-nepretržitá prevádzka

Prajem pekný deň , poprosila by som o nasledovnú radu . Zamestnenci pracujú na nepretržitej prevádzke týž.37,5 hod. Rferenčné obodobie v ktorom im sledujeme fond prac.času máme 4mesiace, čiže napr. január až apríl mi vyjde že odpracoval nad stanovený limit 18hodín nadčas. tento nadčas sa dohodneme že si vezme nahradne volno v juni...mna ale zaujima že ked budem rátať priemer za mesiace máj až august aby som zistila či neprekročil 37,5hod/týžden či ten den nahradného volno budem rátať do jeho fondu pracovného času?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jersseyke Ďakujem
    jersseyke predsa ešte raz vás poprosím kedže sedím teraz nad dochádzkou a rátam hodiny..ked sa tie hodiny náhradného volno budu počitať do fondu pra.času tak vlastne sa budu akoby počitať dvakraát, a zase mi vyjde v dalšom kvartáli počet hodín nad rámec 37,5h, čiže zas nadčasy...mne to príde že týmto postupom rátam tie hodiny 2x do fondu- v čase ked ich dpracuje a teda vznikne mi nadčas a druhýkrát v čase ked bude brať to náhradné volno?
    ivka70 Samozrejme, lebo mu ich nezaplatite ako nadcas.
      zbaliť

    nadčas- nahradne volno- fond pracovneho času-nepretržitá prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.