Zavrieť

Porady

vyska odvodov

ahoj, vedel by mi niekto poradit, ako zistim ci zamestnavatel za mna platil odvody v skutocnej sume podla mzdy ? kedze som na pn a mam sakra maly vymeriavaci zaklad na den, dik
6 komentárov     zbaliť
ivka70 aky bol tvoj prijem v roku 2019 a aky VZ ti urcili?
carolitos vymeriavaci zaklad na pn sa vypocitava z roku 2019? myslel som ze za prve mesiace tohto roku urcili mi 9,39€
ivka70 Nemocenske z minuleho roka, ak si pracoval.
Ak das prijmy a odpracovane dni vlani, da sa to cca. zratat.
Priemer za prvy stvrtrok je priemer na vypocet dovolenky a nahrad v druhom stvrtroku.
carolitos neviem presný príjem za 2019, pretože najprv som bol na dohodu, potom na polovičný úväzok a plný úväzok mám od februára tohto roku , takže trošku chaos
ivka70 Z toho je uplne jasne, preco mas taky maly VZ, niet sa preco rozculovat ....
https://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s
carolitos aha takže sa do toho nezapočítava tento rok ale len minulý? v tom prípade mi je to jasné
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Mozes si v Socialnej poistovni poziadat o vypis - Potvrdenie o vymeriavacom základe alebo Elektronický prístup k individuálnemu účtu poistenca, kde to presne uvidis.

O čo môžete požiadať Sociálnu poisťovňu

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Aké presne si mal odvody - to nájdeš na výplatnej páske. A ak by aj zamestnávateľ náhodou neplatil do SP z nejakého dôvodu (občas sa to stáva) - tak aj tak to nemá vplyv na tvoju nemocenskú dávku.
Ale odpoveď už máš - môžeš si skontrolovať v zákone, ako sa určuje rozhodujúce obdobie . zrejme ten vlaňajšok treba skontrolovať
zz/2003-461/54
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
carolitos ten zákon je zaujímavý, takže keď som zamestnancom od leta minulého roka a nie od januára aj tak sa prihliada výhradne na platby 2019? vôbec nič s tým nemá rok 2020?
Katy a R pozri lepšie!! ak od leta - odst 2 , resp si nájdi tvoj prípad - a hlavne či šlo o nový PP, alebo pokračovanie! (zo zadania nemôžme vedieť ) veštiť nejdem
carolitos išlo o pokračovanie a tie zákony písala zrejme nejaká právnická špina, aby to bolo čo najmenej zrozumiteľné úplnému laikovi
Katy a R srandista - čo je na tom nejasné? je to úpne presne- (odst 2) - tak to nechaj na SP
carolitos proste som chcel len uplne jednoduchu odpoved a nie odkazovanie na paragrafy, volal som do sp a tam mi povedali, ze dostali ste rozhodnutie tam su paragrafy precitajte si to....keby som chcel studovat a lustit paragrafy nepisem sem ...dik, sem je zbytocne pisat
Katy a R tak človek sa snaží, aby si to mal úplne presne a podľa zákona, pod nos ti vždy priložím len to, čo sa ťa týka - ty radšej budeš veriť hocijakej nepodloženej odpovedi (JPP), namiesto toho, aby si si prečítal aspoň tú jednu vetu? aj ivka ti priložila info . A aj v tom rozhodnutí to máš úplne presne - čierne nabielom.
ivka70 V SP nie su na to, aby vysvetlovali zakony, oni museli podla zakona rozhodnut a napisat ti, na zaklade ktoreho paragrafu tak rozhodli.
Nastudovat si konkretny paragraf musis uz sam alebo sa obratit na pravnika.
carolitos ok tak preco sa tam spimina tolko paragrafov §30 §34 §37 § 55 § to je akoze uz moc, ale dakujem majte sa
ivka70 Lebo musi, lebo na zaklade tolkych paragrafov rozhodli.
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.