Zavrieť

Porady

oblíž prst

Prosím vás, nemá niekto recept na výborný zákusok - oblíž prst. Už dávno som ho nerobila a keďže budem robiť oslavu tak by som rada potešíla mĺsne jazýčky. Stratila som ho totiž, keď sme prerábali byt a presne si nepamätám, čo tam všetko doň išlo. Dík za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tiež ho tu nemám, ale také recepty robím už naspamäť. Vieš, 17-tka...
    Piškótu zo 6 vajec kakaovu, plnku nadstavovanú zo Zlatého klasu /klas je popis na vrecúšku a 1 maslo/ a vrch je sneh zo 6 bielok a postrúhanú čokoládu. Keď budeš chcieť presne, tak ho nájdem a pošlem ak sa nikto nenájde.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Jarka, mne sa marí, že do plnky sa dáva ešte aj vyšľahaný sneh. Nevieš náhodou?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Tu som napísala recept kedysi:http://www.porada.sk/t7209-velkonocn...obl%ED%BE+prst

    Tu je recept na "Oblíž prst"

    5 vajec vyšľahať s 5 lyžicami cukru, pridať 5 lyžíc polohr. výber. múky, trošku prášku do pečiva, príp. na hrot noža sódu bikarbónu. Cesto vyliať na plech a dať piecť do vyhriatej rúry.

    Plnka: 5 žĺtkov, 1 Zlatý klas, 2 lyžice cukru, 1/2 l mlieka - všetko uvariť na hustú kašu a miešať do vychladnutia. Vyšľahať 250 gr masla a po troške pridávať vychladnutú kašu.
    5 bielkov a 20 dkg cukru vyšľahať nad parou na hustý sneh.

    Na cesto navrstvíme plnku, pridáme uvarený sneh z bielkov a nastrúhame čokoládu a necháme vychladnúť.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem, ďakujem, to bude pochúťka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ja pridávam dnes odskúšaný výborný: Prekladané jablkové rezy:

    Cesto: 5 vaj.10PL polohrubej múky,1,5 dl oleja,1,5 dl mlieka, 1 prášok do pečiva, 10 PL prášk.cukru
    Plnka: 1kg jablk, 25dag masla napr.Hera,smetol,palmarin),1 vanilk,cukor,1PL rumu,5dl mlieka, 5 PL hladkej múky 20dag prášk.cukru, okrúhle piškóty, káva.
    Na ozdobu čokoláda
    Postup: Žltky vymiešame s cukrom, pridáme olej, mlieko, múku s práškom a tuhý sneh z bielkov.
    Plech vyložíme naolejov.alobalom. Naň dáme na kolieska pokrájané jablka a na ne rozotrieme cesto. Pečieme asi 30 min. Ešte teplé preklopíme na druhý plech tak, aby jablká boli navrchu. Stiahneme alobal a necháme vychladnúť. Natrieme plnkou a na ňu poukladáme piškóty namočené v rume a káve.Ja som dala rum priamo do hrnca kde som varila plnku. Na piškóty natrieme druhú polovicu plnky, vrch ozdobíme postrúhanou čokoládou a mlsáme, a oblízujeme.
    Plnka: Mlieko uvaríme a múkou na hladkú kašu. Maslo vymiešames cukrom a vanilk. cukrom. Po vychladnutí obe hmoty spojíme a plnku rozdelíme na dve časti.
    Naposledy upravil Tweety : 25.09.06 at 07:27

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzka
    Tu som napísala recept kedysi:http://www.porada.sk/t7209-velkonocn...obl%ED%BE+prst

    Tu je recept na "Oblíž prst"

    5 vajec vyšľahať s 5 lyžicami cukru, pridať 5 lyžíc polohr. výber. múky, trošku prášku do pečiva, príp. na hrot noža sódu bikarbónu. Cesto vyliať na plech a dať piecť do vyhriatej rúry.

    Plnka: 5 žĺtkov, 1 Zlatý klas, 2 lyžice cukru, 1/2 l mlieka - všetko uvariť na hustú kašu a miešať do vychladnutia. Vyšľahať 250 gr masla a po troške pridávať vychladnutú kašu.
    5 bielkov a 20 dkg cukru vyšľahať nad parou na hustý sneh.
    Na cesto navrstvíme plnku, pridáme uvarený sneh z bielkov a nastrúhame čokoládu a necháme vychladnúť.
    Tento koláč na sto percent vystihuje svoj názov. Mohol by sa volať ešte aj oblížte si všetky prsty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.