Zavrieť

Porady

VRP-žiadny vklad ani výber, len evidencia tržieb?

Zdravím, sme firma, ktorá má povinnosť určitých tržieb cez RP, ale nie všetko. Preto máme VRP, cez počítač, pri ktorom sedím a bežne účtujem v kancelárii, ale používam ju len občas, inak prijímam peniaze len cez PPD. Od používania VRP som neuskutočnila ani výber ani vklad, tržy z VRP len evidujem bežne na účet 211 - kumulovane jedným PPD za daný deň ako príjem z VRP. Nemám inak oddelenú evidenciu VRP a bežnu pokladňu, je to spolu. Myslíte že je to tak správne? Má niekto takúto skúsenosť?V podstate sa stále kumuluje zostatok vo VRP.
Naposledy upravil katarina77 : 21.06.20 at 06:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vo VRP treba robit denne vybery, lebo pri kontrole nebudes vediet preukazat zostatok hotovosti. Trzbu z VRP by si mala mat v priebehu dna ulozenu oddelene, ak ju pouzijes napr.na nakup, tak aj v priebehu dna urobit vyber z VRP.
    katarina77 Ďakujem za odpoveď, no my práve nemáme oddelenú analytiku na bežnú pokladňu a VRP, len v deň keď mám tržbu z VRP ju zaúčtujem do peňažného denníka ako príjem z VRP( s rozúčtovaním položiek). Nikde som nenašla povinnosť robiť VKLAD alebo VÝBER. Takže keď mám napr. zostatok 20000€, tak by tie peniaze chcela kontrola naozaj videť? A mohla by som popr. urobiť jednorázový veľký VÝBER?
    veronikasad ano, urob výber, analytiku nepotrebuješ. Klient síce nemá VRP, ale eKasu, mal kontrolu v novinovom stánku a dostal pokutu len preto, že na poličke mal nachystané zabalené drobné na odvod do banky z predch.dňa. Kontrolovali zostatok zásuvky s nablokovanou tržbou.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 3 (3) Ak podnikateľ vloží do elektronickej registračnej pokladnice hotovosť okrem prijatej tržby, je povinný ju bez zbytočného odkladu po jej vložení zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici, pričom vyhotoví doklad označený slovom „VKLAD“. Ak podnikateľ vloží do pokladnice e-kasa klient hotovosť okrem prijatej tržby alebo vyberie z pokladnice e-kasa klient hotovosť, je povinný ich bez zbytočného odkladu po ich vložení alebo vybratí zaevidovať v systéme e-kasa. Ak podnikateľ nemôže z dôvodu prekročenia hraničnej doby odozvy zaevidovať doklady označené slovom „VKLAD“ alebo „VÝBER“ v systéme e-kasa, je povinný uložiť dátovú správu v on-line registračnej pokladnici. Podnikateľ je povinný zaslať uloženú dátovú správu do systému e-kasa do 96 hodín od prvého pokusu o jej zaslanie; ak nemožno zaslať dátovú správu do systému e-kasa z dôvodov na strane finančného riaditeľstva, lehota na jej odoslanie sa považuje za zachovanú, ak je zaslaná do 96 hodín od zverejnenia oznámenia o odstránení prekážok na strane finančného riaditeľstva na svojom webovom sídle.

    Ak tie peniaze vzdy po zaevidovani v ekase (VRP) hned vkladas do firemnej pokladnice, tak vlastne robis vyber hotovosti z VRP - a teda musis tento vyber zaevidovat vo VRP - inac musis mat v kasicke/penazenke pri VRP sumu, ktoru mas ako zostatok vo VRP.

    VRP-žiadny vklad ani výber, len evidencia tržieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.