Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľností v nezamestnanosti

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či vzniká pre mňa nejaká povinnosť voči úradu práce, soc. a zdrav. poisťovni, ak chcem dať do prenájmu nehnuteľnosť (evidovanú na daňovom úrade), ale v súčasnosti mám prerušenú živnosť a som evidovaná na úrade práce. Nechcem si živnosť obnoviť, chcem nehnuteľnosť prenajať bez živnosti. Ďakujem.
veronikasad Nehnutelnost evidovana na DU = ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyklad je rozny, tak si vyber.
    Asi najlepsie skonzultovat na UP alebo pockat, kym z evidencie budes vyradena, lebo asi aj mesacny prijem prekroci zivotne minimum.

    Prenájom nehnuteľnosti a úrad práce

    Môže mať príjem nezamestnaná osoba evidovaná na úrade práce?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adulik78 Ak ma vyradia z evidencie, budem musieť platiť odvody do soc. a zdravotnej poisťovne, však?
    ivka70 Do zdravotnej, do SP nie su povinne.
    A ak poberas podporu v nezamestnanosti, dnom vyradenia o nu prides.
    adulik78 Podporu nepoberám, práve preto som chcela riešiť príjem prenájmom. Ak nebudem odvádzať dobrovoľné príspevky do soc. poisťovne, aký to bude mať v budúcnosti dopad?
    ivka70 Ani teraz pri evidencii na UP za teba nikto do SP nic neodvadza - nepocita sa ti ten cas vobec do dochodku, nemas narok na nemocenske davky ani na podporu v nezamestnanosti.
    adulik78 A ak si obnovím živnosť, môžem si uplatňovať paušálne výdavky, ak nie som platca DPH, aj na prenájom nehnuteľnosti, ak ju nemám zaradenú v obchodnom majetku?
    marjankaj NIE
      zbaliť

    Prenájom nehnuteľností v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.