Zavrieť

Porady

Osie hniezda

Ahojte, má niekto odskúšaný recept na osie hniezda? Síce som na porade 1 našla ,ale chcelo by to aj iný. dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    najlepšie sú tuperwarovské z misky rýchlokysky
    ale recept na cesto až keď zajtra keď sa niekto nenájde skôr

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Alžbeta Koperova
    Ahojte, má niekto odskúšaný recept na osie hniezda? Síce som na porade 1 našla ,ale chcelo by to aj iný. dík
    http://www.porada.sk/t31838-vselico-...t=osie+hniezda

    asi je to ten čo si už našla.... :p
    Naposledy upravil liba2 : 13.09.06 at 08:38 Dôvod: doplnenie textu
    daniek
    najlepšie sú tuperwarovské z misky rýchlokysky
    ale recept na cesto až keď zajtra keď sa niekto nenájde skôr


    Misku rýchlokysku poznám no nemám , ale mám osvedčený postup, pri ktorom cesto vždy krásne nakysne aj v obyč miske.
    Aj tak dikes za radu a budem čakať na zajtrajší príspevok s receptom.

    katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

    katarina53
    Betka, prosím, nahoď sem ten osvedčený postup, pri ktorom cesto vždy krásne nakysne. Ďakujem.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Podľa mňa miska rychlokyska je reklamný podvod,skúste cesto rozdeliť na dve časti,jednu dajte do rychlokysky a druhú do obyčajnej misky a na rovnaké miesta,uvidíte,že nebude v upečených koláčoch rozdiel.
    katarina53
    Betka, prosím, nahoď sem ten osvedčený postup, pri ktorom cesto vždy krásne nakysne. Ďakujem.
    Nech mám hociaký recept na kysnuté cesto, vždy to robím takto:
    kvasnice rozdrvím do misky, zasypem práškovým cukrom a miešam , kým niesú kvasnice úplne rozpustené, zalejem trochou vlažného mlieka a nechám nakysnúť kvások, cca 15 min.
    Potom si pridám zvyšné suroviny, vymiesim, nechám dokysnúť a hotovo
    Z tých rozpustených kvasníc to mám akési lepšie, asi tým že cukor podporuje kvasenie

    a pravdou je, že skutočne to tak isto nakysne v miske za 50 sk ako v zázračnej rýchlokyske, tu nemám, ale u svokry sme porovnávali
    každá gazdinka predsa vie, že viac záleží od kvality múky a kvasníc, lebo pri rovnakom postupe to nedopadne vždy rovnako, ako od toho v čom to pripravujete

    všetkým prajem pekný blížiaci sa predĺžený víkend a ak niekto má ešte recept k pôvodnej téme osie hniezda, prosím napíšte, chcem ich ráno piecť, bo ideme na chatu a bude tam plno hladošov

    Inuška je offline (nepripojený) Inuška

    Inuška
    K tomu receptu na porade, ja to robím podobne ale do tej plnky dávam ešte žĺtko a potom ju rozotretú posypem na hrubo mletými orechami a hrozienkami. Inak ten istý postup.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ilona
    Podľa mňa miska rychlokyska je reklamný podvod,skúste cesto rozdeliť na dve časti,jednu dajte do rychlokysky a druhú do obyčajnej misky a na rovnaké miesta,uvidíte,že nebude v upečených koláčoch rozdiel.
    Ja vlastné skúsenosti s miskou nemám, ale videla som to u hostiteľky. Rozdiel je v tom, že v rychlokyske len premiešaš suroviny, v obyč. miske musíš vypracovať cesto - a až potom dáš kysnúť.
    alebo sa mýlim ?

    Niafa je offline (nepripojený) Niafa

    Niafa
    Práve som si kúpila rýchlokysku od tupperware, ale ešte som ju neskúšala. Dostala som aj recept na osie hniezda, tak tu je:
    500 g hladkej múky
    3 vajíčka
    20 g droždia
    60 g margarínu
    3,5 dcl mlieka
    50 g práškového cukru
    100 g masla
    50 g škoricového cukru
    50 g kryštáľového cukru
    vanilkový cukor
    štipka soli
    Z droždia, cukru a teplého mlieka pripravíme kvások. Múku pred vymiešaním preosejeme. Nasypeme do rýchlokysky, urobíme v nej jamku, do ktorej nalejeme kvások, práš. cukor, vajíčka, soľ a 2 dcl vlažného mlieka. Cesto miešame, až kým nie je hladké, vtedy pridáme 60 g rozpusteného margarínu. Cesto by malo byť pružné a hustejšie.
    100 g masla vymiešame do penista s 50 g škoricového cukru, 1,5 dcl mieka dáme zovrieť s 50 g kryštáľového a vanilkového cukru.
    Cesto rozvaľkáme na tenko, potrieme cukrovým maslom a skrútime. Krájame ho lopatkou na 3-4 cm kúsky, poukladáme na vymastený plech. Necháme nakysnúť a pečieme do žlta. Vyberieme z rúry, polejeme vanilkovým mliekom, vložíme naspäť do rúry a dopečieme.
    Určite vyskúšam.
    Naposledy upravil Niafa : 19.09.06 at 13:36

    Niafa je offline (nepripojený) Niafa

    Niafa
    Ahojte, je po víkende, vyskúšala som tie osie hniezda, čo som písala recept. Ale chcem upozorniť na chybu v recepte, čo som zistila až pri pečení. Nemá byť 600 g margarínu, ale len 60 g.
    Sú ozaj výborné.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Niafa
    Ahojte, je po víkende, vyskúšala som tie osie hniezda, čo som písala recept. Ale chcem upozorniť na chybu v recepte, čo som zistila až pri pečení. Nemá byť 600 g margarínu, ale len 60 g.
    Sú ozaj výborné.
    Niafa, prosím ťa, urob opravu do pôvodného príspevku, lebo tento si nemusí každý prečítať. Ďak.
    Niafa
    Ahojte, je po víkende, vyskúšala som tie osie hniezda, čo som písala recept. Ale chcem upozorniť na chybu v recepte, čo som zistila až pri pečení. Nemá byť 600 g margarínu, ale len 60 g.
    Sú ozaj výborné.


    Ahoj, tvoj recept som skúšala aj ja, so správnym množstvom margarínu ,
    Cesto sa mi zdalo trocha riedke, tak som dala viac múky .Na plnku som použila rozmiešané maslo+slivkový lekvár - ten zbožňujem, posypala som orechami a sekanou slnečnicou.
    Boli tiež fajnovééé
    Naposledy upravil Alžbeta Koperova : 18.09.06 at 12:37

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Nový recept sem nepridám, len tip na krájanie cesta na osie hniezda. Ja som ich krájala vždy nožom a nepáčilo sa mi, že sú sploštené. Raz ma napadlo, že ich môžem pokrájať dvojmo zloženou niťou(ako knedle) a odvtedy krájam cesto na osie hniezda len niťou. Je to (pre mňa) omnoho lepšie, lebo ani plnka sa neroztlačí

    Niafa je offline (nepripojený) Niafa

    Niafa
    Liba2, prosím Ťa ako môžem opraviť pôvodný text, ja tam nikde nevidím ikonu Uprav. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.