Zavrieť

Porady

staroba a nespavosť

Staráme sa o 90 ročnú babičku, ktorá je ležiaca. Cez deň pospáva a v noci bdie, neustále vykrikuje a dožaduje sa pozornosti. Predpísaný lexavrin nezaberá. Je to začarovaný kruh, lebo po prebdenej noci ju nemožno udržať cez deň v "čulom" stave. Má niekto skúsenosť s opaterou starého človeka, hlavne ako prehodiť čas spánku, poprípade aké utlmujúce lieky na noc namiesto lexavrinu možno podávať. Ďakujem za každú odpoveď.
Mila123 boli ste sa poradiť na psychiatrii? ak nie tak si požiadajte PL
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cheri je offline (nepripojený) cheri

    cheri
    No veru ľahké to nebude:-( ale jednu radu mám, musíš sa obetovať a babičku tri dni po sebe držať v bdelom stave, počas dňa, rozprávať s nou, zamestnať ju nejakou činnostou, ktorú zvláda a potom je pravdepodobne, ze v noci bude spať :-) nespavosť je syndróm staroby aj v domovoch sociálnych služieb, popýtaj od Dr. nech napíše Stinlox na spanie, 1/2tabletky by mala zabrať.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Juraj, asi si to zle pochopil, urcite nemyslela celé tri dni bez spánku, ale obmedzenie spanku v priebehu dennych hodin ... Neopatrovala som 90-rocnu babicku, neviem ci je to možné
    veronikasad Buchac, uz si zase zmazal komentar...
    sito Nie tak škardo, vytratil sa. Kôň má štyri a potkne sa, no nikomu sa s tým nechváli, či?
    cheri Nečítala som síce komentár, ktorý je zmazany, ale súdny človek tomu porozumie tak, že po sebe nasledujúce dni,ako píše @veronika.
    marjankaj nemala si tam dať čiarku. Kto má lúštiť, ako to bolo myslené?
    "stave, počas dňa"
    buchač veronikasad (Dnes 14:14) Buchac, uz si zase zmazal komentar...
    --------------------------
    Nezmazal som, nemal som dôvod.
    Ale dám znova.
    --------------------------
    cheri
    ...babičku tri dni po sebe držať v bdelom stave,
    ==================
    90 ročnú držať tri dni v bdelom v stave ?
    Nemôžeš myslieť vážne.

    Máš určite menej rokov ako daná babička.
    Koľko by si vydržala ty byť v takom stave, že v noci nespíš, lebo nemôžeš...a cez deň by ťa niekto násilím držal byť hore ?
    Robil som 24ky...po dvoch za sebou som bol vykončený jak vyžmýkaný citrón.
    ====================
    veronikasad (Dnes 14:13) Juraj, asi si to zle pochopil, urcite nemyslela celé tri dni bez spánku, ale obmedzenie spanku v priebehu dennych hodin ... Neopatrovala som 90-rocnu babicku, neviem ci je to možné
    -------------------------------
    Jedno vylučuje druhé...viď vyššie.

    Je predsa brať v úvahu, že je to starý človek, fest starý.
    Trúfam si jednoznačne tvrdiť, že daná babička má vzhľadom k veku aj pridružené choroby, ktoré ovplyvňujú jej spánok, respektíve prehodenie dňa s nocou.

    P.S.:
    Opatrovali sme s manželkou obe naše mamy (obe vo veku nad 83 rokov)..svokru až do jej odchodu do hospicu, kde po pár dňoch zomrela. Takže ja vravím len z vlastných skúseností.

    ...a to doporučenie požiadania lekára ohľadom Stinloxu ?
    Niečo také by mal predsa riešiť lekár ... či ? Poniektorí si dajú trojboj - Stilnox, Lexík a Diazepan...a aj tak nezaspia.
    buchač marjankaj (Dnes 15:46) nemala si tam dať čiarku. Kto má lúštiť, ako to bolo myslené? "stave, počas dňa"
    ==============
    Bingo...úplne iný význam to dáva, ako to bolo myslené.
    veronikasad Juraj, a kto ho teda zmazal? Reagovala som na tvoj komentar. Ked som pridala svoj, tvoj tam uz nebol ..
    marjankaj Veronika vymazal to moderátor z vlastnej iniciatívy, alebo to niekto nahlásil. Juraj je v tom naozaj nevinne.
    buchač veronikasad (Dnes 17:24) Juraj, a kto ho teda zmazal?
    ====================
    Veronka...idem dedukovať z predchádzajúcich výmazov mojich komentárov.

    1. Áno...občas vymažem, keď mám na to svoje dôvody a uznám za vhodné

    ALE

    2. Tu je predpoklad, že na môj prvotný komentár zareagoval podliak zákerným a neetickým spôsobom (veď ako inak on vie reagovať ? ).
    Niektorý z moderátorov si to všimol a keďže si bol istý mojou následnou reakciou na daného debila, tak radšej vymazal môj komentár.
    Že prečo nebol odstránený iba podyeb od podliaka, tak to ja netuším a ani nepátram.
    veronikasad Juraj, videla som iba tvoj komentar, ziadny iny po tebe nebol. Kym som pridala svoj, bol odstraneny
    buchač Veronka...tak je veru už fakt neviem.
    Dlabať na to...
    Mila123 Stilnox je dobrý na zaspanie, ale neudrží spánok dostatočne dlho.....ale čo tak Gerodorm? Dormicum? ale na takéto RP je lekár, psychiater ten kompetentný.....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.