Zavrieť

Porady

vyzisk materiálu pri práci zamestnancov

Ahojte, chcela by som sa poradiť ako účtovať výzisk zo zákazky, z opravy (tak to nazvala naša audítorka). Naši zamestnanci chodia montovať alebo opravovať napr. niekde elektrické zariadenie alebo kúrenie. Z tej opravy el. zariadenia si na firmu prinesú niekedy nejakú súčiastku, ktorú na mieste opravili kus za kus, ale s lepším výkonom (mne o tom nepovedia). Túto súčiastku, ktorá im ostala si zoberú naši zamestnanci. Stáva sa, že niekedy takúto súčiastku predáme niekomu inému. Ako účtovať príjemku zrejme v reálnej cene(podľa internetu), aby som tú súčiastku dostala na sklad a potom keď to ďalej fakturujem urobím vydajku. Len tá príjemka mi robí problem ...112/6..? Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
kopretinka To akože použité súčiastky,ktoré boli vymenené kvôli poruche,predávate ďalej?
ivkň oni nie sú poruchové, iba nemajú dostatočný výkon, tak preto sa vymieňajú kus za kus.
marjankaj Výzisk
Ďakujem, že existuje táto stránka. Inak by som umrel sprostý.
ivka70 je nas viac
ivkň ja len uvádzam čo som sa tiež dozvedela
marjankaj Iba ak by si bola auditor.
ivkň a ako teda účtovať tú príjemku poradíte?
kristina11 uctovanie by mohlo byt:
112/648 prijem na sklad
501/112 vydaj zo skladu
311/642 predaj

Co sa tyka ocenenia, pozri si §25 zakona o uctovnictve.Mala by to byt realna cena. Pripadne sa porad s auditorkou, ci je treba zohladnit mieru opotrebenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Túto súčiastku, ktorá im ostala si zoberú naši zamestnanci. Stáva sa, že niekedy takúto súčiastku predáme niekomu inému.
    -------------------------------------------------------------------------
    Praktiky pretrvávajú z čias minulých.... Predsa výmenou súčiastky za novú u zákazníka, ktorú zaplatil plnú cenu stará súčiastka vymontovaná zo zariadenia - nepíšeš akého je predsa majetkom zákazníka a vaši zamestnanci si ju prisvojili, namiesto aby ju zákazníkovi nechali. Ja viem, že zákazníkovi bude stará súčiastka na nič, ale to nič nemení na faktu, že súčiastka je majetkom zákazníka a vy ju predáte niekomu inému to je podnikanie na Slovensku.... Nemám slov. To nabáda k úvahe, či namiesto nových dielov nemontujete za plnú cenu staré opravené diely. Poslal by som na vás kontrolu, a nie riešiť vyzisk. Vaša firma si nemá staré vymontované diely nechávať a ďalej s nimi obchodovať !!!!
    marjankaj No ak sa mi pokazí práčka a objednám si novú, tak mi tú starú nesmú odviezť? Ani zadarmo? To sú mi veci.
    faro1 Kto tu píše o práčke? Ak si kúpiš domáci spotrebič a nechceš ho, tak ti ho samozrejme môžu odviezť, predsa s kúpou nového spotrebiča si zaplatil aj do recyklačného fondu.Ak si dáš auto do opravovne, tak očakávaš, že za plnú cenu nového dielu ti nenamontujú opotrebovaný diel , ktorý nejaký dobrák pokútne opravil a nemáš možnosť to ako skontrolovať. Tu ide o dôveru. Zadávateľka ale píše o oprave zariadení v kotolniach, kde namontujú nový diel - súčiastku a starú súčiastku zoberú, akoby bola ich. Na to automaticky nemajú právo, môžu sa ale spýtať či si diel môžu vziať. Ale určite by som takejto firme neveril.

    vyzisk materiálu pri práci zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.