Zavrieť

Porady

Zle uhradené faktúry

Poraďte mi prosím:


omylom som uhradila faktúry živnostníkov z účtu fyzickej osoby namiesto z účtu s.r.o.

Poraďte mi prosím nejaký účtovný fígeľ, ako to zaúčtujem, aby to s.r.o. mala v nákladoch.

Ďakujem, je to veľmi súrne. Nejakú refakturáciu, alebo niečo podobné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzanaP
    Poraďte mi prosím:


    omylom som uhradila faktúry živnostníkov z účtu fyzickej osoby namiesto z účtu s.r.o.

    Poraďte mi prosím nejaký účtovný fígeľ, ako to zaúčtujem, aby to s.r.o. mala v nákladoch.

    Ďakujem, je to veľmi súrne. Nejakú refakturáciu, alebo niečo podobné.
    Ak je dotyčná fyzická osoba spoločníkom v danej s.r.o., zaúčtovala by som platbu ako záväzok voči nemu interným zápisom...321xx/365xx a potom z pokladne (alebo účtu)záväzok vyrovnala....365xx/211, 221. Priložiť kópiu výpisu z účtu FO.

    s.r.o. má v nákladoch faktúru pri jej zaúčtovaní, napr. 504/321 , 518/321...

    Otázku si zadala v JÚ.......nie som si istá, či dotyčná FO je alebo nieje SZČO.
    Naposledy upravil Paula : 13.09.06 at 07:46

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No máme jeden záväzok voči spoločníkovi a účet FO mu patrí. Takže to by šlo.

    Paula ďakujem, si poklad.

    Ešte Vás niečo napadá, milí poraďáci?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Paula
    Ak je dotyčná fyzická osoba spoločníkom v danej s.r.o., zaúčtovala by som platbu ako záväzok voči nemu interným zápisom...321xx/365xx a potom z pokladne (alebo účtu)záväzok vyrovnala....365xx/211, 221. Priložiť kópiu výpisu z účtu FO.

    s.r.o. má v nákladoch faktúru pri jej zaúčtovaní, napr. 504/321 , 518/321...

    Otázku si zadala v JÚ.......nie som si istá, či dotyčná FO je alebo nieje SZČO.
    Pauli celkom nerozumiem tomu účtovaniu:

    celková suma faktúr, ktoré som uhradila z účtu FO a mala ísť z účtu s. r. o. je 145 871,60.

    Takže to zaúčtujem:
    Sk 145 871,60 321/365 - tým si znížim záväzky voči tým živnostníkom?

    potom Sk 145 871,60 365/221 a priložím si k tomu výpis z účtu FO?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzanaP
    Pauli celkom nerozumiem tomu účtovaniu:

    celková suma faktúr, ktoré som uhradila z účtu FO a mala ísť z účtu s. r. o. je 145 871,60.

    Takže to zaúčtujem:
    Sk 145 871,60 321/365 - tým si znížim záväzky voči tým živnostníkom?

    potom Sk 145 871,60 365/221 a priložím si k tomu výpis z účtu FO?
    Neviem ešte, či ten účet, z ktorého išli platby patrí FO -podnikateľovi alebo FO-nepodnikateľovi. Ak nepodnikateľovi, teda ide o súkromný účet spoločníka, potom platby- úhrady živnostníkom (dodávateľom pre s.r.o.) zaúčtuješ interným dokladom ako záväzok voči spoločníkovi.....321/365 a peniaze mu vrátiš z pokladne s.r.o....365/211 alebo z účtu s.r.o....365/221. Priložíš výpis z účtu, z ktorého bola platba dodávateľom uhradená.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    To si aj ja myslím, lenže tentokrát to bola moja chyba. Doteraz sa uhrádzali takéto fa z účtu FO, a teraz mali ísť z účtu s. r. o. Dostať platby späť by bolo problematické.

    Preto som chcela vedieť nejaký spôsob, ako to napraviť, aby sa nemuseli vraciať peniaze.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Záleží aj na tom, či dodávatelia akceptujú záväzky s.r.o. ako uhradené, alebo si prijaté platby evidujú ako nečakaný "zisk".

    Jedno riešenie by ešte bolo, zaúčtovať u FO výdavok neovpl. základ dane (ostatné), v s.r.o. zaúčtovať interne úhradu ako záväzok voči FO 321/379 a následne ho vyrovnať 379/211, 221......u FO bude to príjem neovpl. základ dane (ostatné).

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No to by šlo, mne sa pozdávalo aj to s tým spoločníkom. Ale toto mi príde rozumnejšie. Takže ďakujem veľmi pekne, nestáva sa mi, že som nepozorná, ale nikto nie je neomylný. Neobhajujem sa, mám byť pozornejšia. Polepším sa.

    Paula vééééééééééľka vďaka.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzanaP
    No to by šlo, mne sa pozdávalo aj to s tým spoločníkom.
    Zo spoločníkom by to išlo, ak by bola úhrada z jeho súkromného účtu.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Takže to spravím cez tú 379, a odteraz si budem dávať obrovský pozor, aby sa také niečo nezopakovalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.