Zavrieť

Porady

Plati sa daň z predaja pozemku?

zdravicko nedávno som kúpil pozemok a teraz ho chcem predať za takú istú sumu aku som kúpil, budem z teho platiť daň? lebo Logicky budem na nule
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daň z predaj apozemku neexistuje - existuje daň z príjmu. Ak teda máš zdaniteľný príjem - je to podľa §8 zák o DzP - tak si povinný podať DP a uvedieš tam všetky svoje zdaniteľné príjmy. Ak ale budeš mať nulový základ dane (príjmy mínus výdavky) z tohto dôvodu ti daň nevýjde - len teda z ostatných zdaniteľných príjmov (či už podnikáš, alebo si zamestnaný, prenajímaš.... ???) tuto to máš lepšie vysvetlené
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-nehnutelnosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SP4YKO aha toto jasne ze z tých ostatných možno bude daň tak to nevadí ale z príjmu nebudem platiť keďže príjem bude Tolko ako výdavok keď som ho kúpil takže logicky budem na nule tak dan by nemala byt

    a ešte jedna otázka dakde ahoj čítal ze dan sa platí aj vtedy ak pozemok nevlastnim viac ako 5 rokov, je to pravda?

    akonáhle ho mam viac ako 5 rokov daň by som nemal platiť
    Katy a R ešte raz - daň sa platí zo základu dane (ZD) ... ak ho máš nulový - tak čo by mohlo výjsť?
    Rozdiel je ten - že teraz musíš sám podať DP, aj keď si len zamestnaný - ak by si vlastnil 5 rokov - tak nie, pretože už to NIE JE ZDANITEĽNÝ príjem (ale oslobodený). ten link som ti priložila, aby si si ho prečítal!
    veronikasad Pokial tvoje príjmy sa rovnaju vydavkom, je jedno ci ho vlastnis rok alebo 5 rokov, zaklad dane je nula a teda aj dan z tohto príjmu je nula
      zbaliť

    Plati sa daň z predaja pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.