Zavrieť

Porady

Ako riešiť "dohodu/zmluvu" medzi mojou szčo a s.r.o. o prevzatí záväzku dodať dielo

Ahojte poraďáci, potreboval by som nasmerovať ak riešiť nasledovnú situáciu.

Začiatkom roka som ešte ako SZČO vyhral súťaž o dodávku diela ktoré má byť objednávateľovi preplácané cez ppa a kedže tam majú veselo, nikto nevie kedy a či vôbec dôjde k samotnej realizácii... Medzičasom som založil s.r.o. a celé podnikanie som presmeroval na sro. Živnosť som držal len kvôli tejto uzavretej zmluve. Nakoľko mi to ale zvyšuje náklady potrebujem spísať dohodu alebo zmluvu medzi szčo a s.r.o. o prevzatí záväzku dodať dielo podľa stále platnej zmluvy o dielo uzavretej medzi objednávateľom a mnou ako szco.

A tu práve neviem či to riešiť predajom szco do sro, szco nemá ziadne majetky co by staly za zmienku takže s mi to zdá zbytočne komplikované, alebo existuje nejaká jednoduchšia forma zmluvy?

SZČO budem v každom prípade rušiť v čo najskoršej dobe.
Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil mmiikkii : 11.08.20 at 19:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Hm, podľa mňa to nie je také jednoduché, že sa to vyrieši jednou zmluvou. Tu si treba uvedomiť, že SZČO a s.r.o. sú dve nezávislé osoby, (jedna FO a druhá PO), bez ohľadu na to, kto je konateľom v s.r.o. A ak by aj náhodou takáto "zmluva o prevzatí záväzku", ako ju nazývate bola možná, opäť je tu otázka, či to obstojí v PPA, nakoľko tam bola uzatvorená zmluva, kde na jednej strane bol objednávateľ a na druhej strane poskytovateľ - SZČO, nie s.r.o. Tu vidím v tomto dosť podstatný problém. Ja by som to skúsila najprv to riešiť s objednávateľom diela, poprípade s PPA, či bude možné len tak zmeniť poskytovateľa, resp. dodávateľa diela.
    mmiikkii Dobré ránko prajem. So zákazníkom som to samozrejme riešil. Overovali to po svojej línii a vraj by takáto zmluva mala stačiť. Moc na výber nemám a spísať ju musím aj keby to znamenalo stratu zákazky. Ono platiť rok odvody na szco = takmer cely zisk projektu a keď vezmem do úvahy stav v PPA možné je asi všetko, aj zrušenie aj nové súťaže aj neviem čo ešte.
    Čo sa zmlúv týka najviac sa mi pozdáva ten nákup spoločnosti, myslím ze s týmto by sa dalo operovať aj pred PPA, len ako som písal moja predstava bola spísať jednoduchšiu zmluvu týkajúcu sa len danej zmluvy o dielo.
    mondes No, možno by v tomto prípade bolo dobré postúpiť celú zmluvu zo SZČO na s.r.o. No je to dosť zložitý proces podľa mňa. Našla som toto:
    ------------------------------------------------------------------
    Dá sa postúpiť celá zmluva?

    Postúpenie zmluvy sa na prvý pohľad javí ako veľmi praktický postup, ak chcete „vymeniť“ jednu zmluvnú stranu a pritom zachovať podmienky pôvodnej zmluvy. Bohužiaľ takýto postup slovenské právo nepozná, a preto ak niektorá zo zmluvných strán má záujem previesť svoje práva aj povinnosti, musí uzatvoriť zmluvu o postúpení pohľadávky, resp. práv, a zmluvu o prevzatí povinností. Ide o kombináciu vyššie uvedených zmlúv a platia pre ne rovnaké podmienky. V praxi sa v takýchto situáciách uzatvárajú trojstranné zmluvy o postúpení a prevzatí práv a povinností, ale je možné uzatvoriť aj dve samostatné zmluvy . Spravidla sa na pôvodnú zmluvu iba odkáže a k zmluve o postúpení a prevzatí práv a povinností sa priloží. Nakoľko nejde o postúpenie zmluvy ako celku, môže sa stať, že ustanovenia nemajúce charakter práv ani povinností sa nestanú súčasťou nového vzťahu.
    Právne predpisy vzťahujúce sa k tejto problematike

    §§ 524 - 532 zákona č. 40/1964 Zb., občiansky zákonník
    §§ 25- 26 zákona č. 7/2005 Z. z., o konkurze a reštrukturalizácii
    § 92 zákona č. 99/1963 Zb., občiansky súdny poriadok
    --------------------------------------------------------------------

    ......a k tomu bude určite potrebná aj transférová dokumentácia. Nie som v tom doma, viac Vám neviem poradiť. Snáď sa niekto pripojí. Držím palce a dajte vedieť, ako ste to vyriešili.

    Ako riešiť "dohodu/zmluvu" medzi mojou szčo a s.r.o. o prevzatí záväzku dodať dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.