Zavrieť

Porady

Akceptacny list/pracovna ponuka - ma jej odmietnutie nejake pravne nasledky?

Obdrzala som pracovnu ponuku, resp. akceptacny list, kde je v prvom bode uvedene, ze mi bude pripravena pracovna zmluva na zaklade dohodnutych podmienok. A v bode dva sa uvadza, ze prijatim tejto ponuky suhlasim s uzavretim pracovnej zmluvy. Ponuka je platna do 31.8. a este jedna veta - ponuka moze byt prijata "pouze jako takova", kazda zmena z mojej strany znamena odmietnutie ponuky. Pokial sa teda rozhodnem ponuku odmietnut, vyplyva z toho pre mna nieco, z pravnickeho hladiska? Nejaky postih? Dakujem
bodliak Znamená to, že nečakajú Tvoje pripomienky k textu zmluvy, ber tak ako je, ak zmeníš, ponuka padá, a ak sa neozveš (neakceptuješ, nepodpíšeš) do 31.8, tak to tiež padá. Bez následkov, teda okrem toho, že miesto nezískaš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, žiaden právny postih ale odmietnutie prijatia PZ by som bezodkladne dala na vedomie druhej strane strane.
    romana147 Prečo bezodkladne ? , keď písali, že počkajú do 31.8. .

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zjavne ide o AL z Ceskej republiky.
    Takze by si si mal prestudovat, ci si sa k niecomu zaviazal podla ceskych zakonov.

    Bezne by odmietnutie AL nemalo mat ziadne pravne nasledky.
    Dostal si ponuku na papieri a neakceptoval si ju. Bodka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matik Ano, ide o AL z CZ, ale pracovnu zmluvu a vlastne aj pracovna ponuka sa tyka prace tu na SK. Len je to spracovane a odoslane z CZ, lebo tam je HR. Tykaju sa ma ceske zakony v takom pripade?
    ivka70 Podla toho, s kym sa chystas uzatvorit zmluvu
    Ale malo by to byt rovnake, AL je ponuka, ktoru ti dava druha strana, ty sa rozhodnes, ci ju prijmes alebo nie.
    matik Pracovna zmluva sa uzatvara so slovenskou spolocnostou, cize by to malo byt OK. Specificky pripad je to v tom, ze na tej pozicii je clovek, kt. vyhodia ked budu mat nahradu. A ked nahrada nenastupi, maju problem, ide o mzdovu uctovnicku.
      zbaliť

    Akceptacny list/pracovna ponuka - ma jej odmietnutie nejake pravne nasledky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.